Литва відправляє прикордонників до Латвії, яка зіштовхнулася з рекордними потоками нелегалів
Джерело: Delfi
Заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнолдас Абрамавічюс повідомив, що 20 литовських прикордонників вирушать на допомогу Латвії, яка бореться з рекордними потоками нелегальних мігрантів.
Як пояснили у виданні, таке рішення було прийнято на тлі того, що в неділю нелегальні мігранти намагалися незаконно проникнути до Латвії з Білорусі 256 разів. Це найбільша кількість, зафіксована на даний момент.
Натомість останніми тижнями в Литві взагалі не фіксувалося чи фіксувалося лише кілька спроб незаконного перетину кордону за добу.
Наприкінці минулого тижня Державна прикордонна охорона Латвії запобігла 472 спробам незаконного перетину латвійсько-білоруського кордону, при цьому з гуманітарних причин перетнути кордон було дозволено двом особам.
Загалом цього року латвійські прикордонники запобігли нелегальному перетину кордону 7 856 особами, 318 осіб було пропущено до Латвії з гуманітарних міркувань.
- Протягом доби, 26 серпня, 101 особа, серед яких були мігранти з Конго та Ірану, намагалася нелегально потрапити на територію Польщі з боку Білорусі.
- Уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два з шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, а саме – Шумскас і Тверячюс.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон.
Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації до 9 травня.
Головний Рабин України Моше Реувен Асман висловив підтримку ініціативам урядів США та Німеччини, спрямованим на боротьбу з антисемітизмом в освітніх закладах. Він наголосив, що ці кроки є важливим сигналом про неприпустимість ненависті в суспільстві.
Мільярдер Ілон Маск офіційно працює під керівництвом президента США Дональда Трампа у статусі “спеціального державного службовця”.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Парламент Грузії, легітимність якого не визнає п’ята президентка країни Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина громадськості, позбавив мандатів 49 опозиційних депутатів.