Литва виділить €1,2 млрд на військову допомогу Україні цього року, — МВС Литви

Джерело: кореспондент Укрінформу з пресбрифінгу у Львові

Міністерка внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте повідомила, що у 2024 році Литва виділить 1,2 млрд євро на військову допомогу Україні.

За її словами, Литва також виділила 400 тисяч євро на удосконалення системи безпеки в українських школах.

“Як владні установи, так і населення Литви розуміють важливість надання допомоги Україні. Ми готові надавати підтримку, як у військовій, так і цивільній сферах, адже усвідомлюємо, що наразі ви боретесь за нас. Ми б хотіли наголосити, що, можливо, ми невелика країна, оскільки наше населення нараховує три мільйони людей, сума допомоги, яку ми надаємо, сягає 1 мільярд 200 мільйонів євро. Ми будемо докладати абсолютно усі зусилля, щоб продовжувати підтримувати вас, і будемо стояти з вами до перемоги”, – сказала Білотайте.

Дані кошти надійдуть у фонд підтримки України, створений ЄС, для посилення військової допомоги, в обсязі 5 мільярдів євро на поточний рік. 

Кошти спрямують на закупівлю боєприпасів, військової техніки й обладнання для їх постачання в Україну та навчання українських військовослужбовців.

Міністерка також розповіла, що Литва продовжує реабілітацію українців, які постраждали внаслідок війни. Країна надала допомогу вже 500 українцям і готова прийняти ще 200.

“Одне з важливих завдань, які зараз є на порядку денному, це безпека українського освітнього середовища. Уряд Литви готовий виділити 400 тис. євро на закупівлю і встановлення металодетекторів в освітніх закладах України”, – додала вона.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).