Литва виділить Україні 6 млн євро на розвиток системи реабілітації

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.

За її словами, Литва готова надати допомогу у розмірі 6 мільйонів євро для якнайшвидшого збільшення потужностей української системи реабілітації, аби ще більше людей, які потребують реабілітаційної допомоги, могли її отримати.

Мовиться про участь у будівництві реабілітаційного центру або відділення. Також частину коштів можна спрямувати на розвиток кадрового потенціалу у сфері реабілітації та послуг психологічної реабілітації, потреба в якій також постійно зростає.

Своєю чергою, міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко розповів, що в Україні вже сформовано стратегію розвитку реабілітації у сфері охорони здоровʼя. За основу взято досвід Ізраїлю – країни, яка фактично живе у стані війни.

За його словами, для того, аби покрити потребу у наданні реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я для військових та цивільних громадян, Україні потрібно близько 7 800 ліжок.

Трохи більше ніж 5 000 ліжок будуть функціонувати у реабілітаційних відділеннях в кластерних лікарнях по всій Україні,  близько 1 500 забезпечать 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня та ще близько 1 000 ліжок – 5 реабілітаційних центрів, які запустить Міністерство оборони України.

Зокрема, учасники зустрічі погодили подальший алгоритм дій щодо вибору обʼєкта інвестування серед тих, що визначені МОЗ пріоритетними.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.