Литва виділить Україні 6 млн євро на розвиток системи реабілітації
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
За її словами, Литва готова надати допомогу у розмірі 6 мільйонів євро для якнайшвидшого збільшення потужностей української системи реабілітації, аби ще більше людей, які потребують реабілітаційної допомоги, могли її отримати.
Мовиться про участь у будівництві реабілітаційного центру або відділення. Також частину коштів можна спрямувати на розвиток кадрового потенціалу у сфері реабілітації та послуг психологічної реабілітації, потреба в якій також постійно зростає.
Своєю чергою, міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко розповів, що в Україні вже сформовано стратегію розвитку реабілітації у сфері охорони здоровʼя. За основу взято досвід Ізраїлю – країни, яка фактично живе у стані війни.
За його словами, для того, аби покрити потребу у наданні реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я для військових та цивільних громадян, Україні потрібно близько 7 800 ліжок.
Трохи більше ніж 5 000 ліжок будуть функціонувати у реабілітаційних відділеннях в кластерних лікарнях по всій Україні, близько 1 500 забезпечать 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня та ще близько 1 000 ліжок – 5 реабілітаційних центрів, які запустить Міністерство оборони України.
Зокрема, учасники зустрічі погодили подальший алгоритм дій щодо вибору обʼєкта інвестування серед тих, що визначені МОЗ пріоритетними.
- Литва оголосила про надання нового пакету військової допомоги України. До нього, зокрема, увійшли ракетні комплекси NASAM та антидронове обладнання.
- Державна Рада оборони Литви обговорила і затвердила трирічний план військової підтримки України у розмірі 200 мільйонів євро.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.