Литва закриє ще два КПП на кордоні з РБ
Джерело: DW
У Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.
Зазначається, що контрольно-пропускні пункти Лаворішкес та Райгардас закриють вже з 1 березня на невизначений термін до подальшого повідомлення.
Тож відкритими залишаться лише два з шести пунктів пропуску на майже 680-кілометровому кордоні між Литвою та Білоруссю.
КПП Сумскас і Тверецюс закрили ще влітку 2023 року, зокрема через розміщення найманців ПВК Вагнер” в РБ.
Як пояснила міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, закриття КПП забезпечить кращий контроль над потоками товарів, транспорту та осіб через кордон. Також це скоротить “спроби ввезення та вивезення санкціонованих товарів та контрабанди”.
- Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії оголосив про можливість закриття кордону з Росією через зростаючий міграційний тиск.
- Уряд Фінляндії вирішив продовжити закриття кордону з Росією ще на два місяці. Відповідно, прикордонні пункти залишаться недоступними щонайменше до 14 квітня.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.