Литва заявила, що було «помилкою» обмежувати Україну завдавати ударів по РФ

Джерело: The Defense Post

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що обмеження використання ракет великої дальності по території Росії є “помилкою”.

“З самого початку ми робили помилку, обмежуючи українців, тому що це можна було розцінити як ескалацію”, – сказав він.

Тоді українські посадовці намагались переконати союзників скасувати заборону, і Ландсберґіс сказав, що у таких рішеннях в Заходу “переважав страх перед Росією”.

“Українцям потрібно дозволити використовувати надане їм обладнання для досягнення стратегічних цілей. Вони повинні мати можливість завдавати ударів по території Росії, по лініях постачання та військовим частинам, які готуються напасти на Україну. Лише одній стороні нав’язані правила. Ми повинні відмовитися від цих правил, які ми створили”, – сказав він.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.