Україна може збільшити кількість ударів всередині РФ – командувач британської армії

Джерело: Financial Times

Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що після надання допомоги Заходу Україна підвищить ефективність ударів всередині Росії.

За його словами, українські зможуть підвищити ефективність своїх далекобійних атак усередині Росії, оскільки приплив західної військової допомоги має на меті допомогти Києву сформувати війну “набагато сильнішими способами”.

В інтерв’ю FT Радакін визнав, що Україні зіштовхнулась з важкою боротьбою, відбиваючи наступ військ РФ. Це призвело до похмурої атмосфери, однак, впевнений адмірал, сьогоднішня ситуація не визначає майбутні тенденції, які будуть на користь Україні.

Він наголосив, що зараз Україна отримала допомогу від США та Європи, завдає далекобійних ударів та зуміла відновити експорт зерна морем.

“Небезпека будь-якої моментальної оцінки загальної картини полягає в тому, що вона [ігнорує] те, де ми знаходимося зараз, і те, де ми будемо в наступні кілька років”, – сказав Радакін.

На його думку, потрібно припинити “задобрювати” Росію і вважати, що вона має якісь переваги у війні.

Британський адмірал також не висловив жодних занепокоєнь щодо ударів України всередині Росії.

“У міру того, як Україна отримує більше можливостей для ведення дальньої боротьби її здатність продовжувати глибокі операції буде [все більше] ставати особливістю війни”, – сказав Радакін, додавши, що такі удари “безумовно, мають ефект”.

Радакін також відповів на критику про те, що Захід надає Україні допомогу лише для захисту, а не для перемоги. Він пояснив, що публічно ніхто не буде розкривати всі плани: деякі будуть приховані, деякі залежатимуть від ситуації на полі бою, а деякі від фундаментальних аспектів.

“Деякі з цих факторів дозріють набагато сильніше наступного року, ніж цього року”, – сказав він.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.