«Любиш? Вакцинуй!»: МОЗ і ЮНІСЕФ закликають батьків вакцинувати дітей
Джерело: МОЗ
У Всесвітній тиждень імунізації, який триває з 24 по 30 квітня, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з ЮНІСЕФ та партнерами закликають українців вакцинувати своїх дітей.
Зокрема МОЗ та ЮНІСЕФ додатково наближають послуги з імунізації. Відтак, у всіх областях працюють мобільні вакцинальні бригади медиків – як у точках “Спільно” від ЮНІСЕФ, розташованих у Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та Львові, так і на вокзалах, площах та скверах. Щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень та ревакцинацію мобільні команди медиків проводять у Містечках здоров’я.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2023 році лише 83,4% дітей у віці до року отримали три дози щеплення проти дифтерії-правця-кашлюку. Щеплення проти поліо у 2023 отримали 84,9% дітей у віці до року.
Протягом 25–28 квітня у точках “Спільно” батьки можуть щепити дітей проти хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, а також вакцинуватися самі. Дітей вакцинуватимуть за Національним календарем профілактичних щеплень. Дорослі зможуть зробити щеплення проти правця, дифтерії та COVID-19.
Перелік дитячих точок “Спільно”, де мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я робитимуть щеплення, доступний за посиланням.
Впродовж 2023 року та на початку 2024 року ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров’я України закупив майже три мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, дифтерії-кашлюка-правця, кору-паротиту-краснухи, гемофільної інфекції типу b (Hib), COVID-19, гепатиту А) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також урядів Японії, Нідерландів і Франції та міжнародної ініціативи COVAX.
Окрім того, ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, глобальним Альянсом з вакцин та імунізації (Gavi) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні.
Вже закуплено й доставлено в Україну майже 6600 холодильників та морозильних камер, які забезпечать ефективне зберігання вакцин у майже 80% пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ власним коштом та за кошти USAID також закупив 36 автомобілів для транспортування вакцин з обласних центрів у пункти вакцинації.
Довідково. Всесвітній тиждень імунізації відзначається щороку в останній тиждень квітня. Він покликаний нагадати про важливість спільних дій у протидії захворюванням, яким можна запобігти за допомогою вакцинації.
Мета проведення Всесвітнього тижня імунізації полягає в тому, щоб якомога більше дітей, дорослих та громад були захищені від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- За даними дослідження добробуту дітей в Україні “Індекс майбутнього”, торік рівень вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку в Україні був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС.
- В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували заяви директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільяма Бернса щодо погроз Росії застосувати ядерну зброю.
Російська опозиція не спроможна буде змінити ситуацію в країні, якщо прагнутиме сподобатися максимальному числу росіян, вважає колумніст DW Костянтин Еггерт.
Міністерство закордонних справ України засуджує прем’єру фільму “Росіяни на війні” у межах Венеційського кінофестивалю. Відомство направило відповідний лист до Венеційської бієнале.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що нині Сили оборони вже взяли під контроль близько 1300 квадратних кілометрів у Курській області РФ від початку наступу.
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про вручення нагороди “Золоте серце” харківському волонтеру, меценату Юрію Сапронову.