«Люди хочуть бачити трохи вдячності» — міністр оборони Великої Британії про критику Зеленського щодо ненадання графіка вступу до НАТО (оновлено)
Джерело: The Guardian.
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
Британський міністр закликав Україну приділяти більше уваги подяці за західну допомогу. За його словами, українці поспішали отримати всю можливу допомогу, тому не завжди належним чином дякували за неї.
“Хочемо ми цього чи ні, але люди хочуть бачити трохи вдячності”, – сказав Воллес на брифінгу на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
Він підкреслив, що іноді Київ просить країни відмовитися від власних запасів. Також він згадав свою поїздку до України у 2022 році, коли отримував список закупівлі зброї.
“Ви знаєте, ми не Amazon, – сказав він. – Я сказав їм це минулого року, коли їхав 11 годин, щоб мені дали список”.
Він розуміє, що Зеленський звертався до своєї громадськості, хоча, попри скаргу, остаточна угода на саміті була хорошою для України. Визнання того, що “Україна належить до НАТО”, як міністр підкреслив, означало фактичне запрошення до членства, коли війну буде завершено.
Оновлено
Радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.
“Порадьте, будь ласка, що сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що вони бояться Росії? Боїтеся програшу Росії? Боїтеся перемоги України? Або необроблений зворотний канал зв’язку з Кремлем, який є терористичною організацією, щоб досягти своєї Мінської угоди 3? Чи готувати свого сина бути військовим і воювати з росіянами, коли йому через 7 років буде 18 років?” – запитала Каленюк.
Радник подякував їй за зусилля, спрямовані на розвиток демократії в Україні. Водночас він вказав на “величезний потенціал”, наданий США, щоб допомогти Україні боротися з вторгненням, а також на постійну солідарність з боку США та інших партнерів.
“Американський народ прагнув – спостерігаючи та бажаючи солідаризуватися з хоробрим і відважним народом України – активізуватись і досягнути результатів. І я вважаю, що американський народ заслуговує певної вдячності – від нас, від Сполучених Штатів, від нашого уряду, заслуговує вдячності за свою готовність активізуватися, а також від решти світу, як і кожен союзник і партнер, що підтримує його”, – сказав він.
Салліван наголосив, що народ України “дійсно несе тягар цього, і ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати його”.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.
- На саміті НАТО у Вільнюсі очікується, що лідери G7 оголосять масштабний договір безпеки з Україною. Гарантії безпеки можуть включати оборонне обладнання, навчання та обмін розвідданими.
Триває 1062-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 820 тисяч осіб.
Новообраний президент США Дональд Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.
20 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту або День пам’яті кіборгів.
За даними аналітиків, росіяни збільшують чисельність особового складу так званих добровольчих військових загонів, вербуючи жінок до лав Збройних сил Росії.
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.