Люди, які припиняють вживати препарати для схуднення, протягом року повертають зайву вагу
Джерело: The Guardian
Дослідження виявило, що люди, які використовують препарати для схуднення, знову набирають вагу, яку скинули, протягом року після того, як припинять вживати ліки.
Відповідний аналіз, у межах якого перевіряли старі та нові препарати для схуднення на основі GLP-1, провів Оксфордський університет. Відтак було встановлено, що люди здебільшого втрачали 8 кг після уколів для схуднення, але повертали ці кілограми через 10 місяців після завершення ін’єкцій.
Дослідження виявило, що навіть ті, хто користувався новими препаратами, такими як Wegovy та Mounjaro, зрештою повертали зайву вагу після припинення лікування.
При цьому завдяки цим новим препаратам люди втрачали у середньому 16 кг, що майже удвічі більше, порівняно з втратою ваги з допомогою старих препаратів. Але навіть після нових препаратів люди за рік набирали близько 9,6 кг, тобто, упродовж 20 місяців вони повернуть 16 втрачених кілограмів.
У межах аналізу вивчали 6370 пацієнтів у восьми контрольованих та трьох спостережних дослідженнях. 1465 пацієнтів приймали семаглутид та тирзепатид – ін’єкції у великих дозах, рекомендовані спеціально для схуднення.
Минулі дослідження, які проводили ті ж фахівці щодо різноманітних дієт (без препаратів для схуднення) показали, що люди після завершення дієт також зрештою повертали зайву вагу, але це відбувалось набагато повільніше, щонайменше через п’ять років.
“Ці препарати дуже ефективно допомагають вам скинути вагу, але коли ви припиняєте їх вживати, вага повертається набагато швидше, ніж після (припинення) дієт”, – зауважила Сюзан Джебб, співавторка дослідження та професорка кафедри дієтології та здоров’я населення Оксфордського університету.
Хоча дослідження не виявило причинно-наслідкового зв’язку, Джебб припустила, що різниця в тому, як швидко люди знову набирають вагу, може бути пов’язана з тим, що дієти жорсткі, і людям доводиться практикувати стриманість, щоб схуднути.
Водночас ін’єкції допомагають “притупи” відчуття голоду без зайвих зусиль.
“Тому, коли ліки потім скасовуються, у вас не залишається тих стратегій поведінки, які допомагають утримувати вагу”.
- Результати масштабного дослідження показали, що значна зайва вага у віці до 30 років збільшує ризик передчасної смерті на понад 75%.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.