Майже 240 українських медиків у листопаді пройшли навчання за кордоном
Джерело: МОЗ
У листопаді цього року 238 медичних працівників із 49 медзакладів з усієї України взяли участь у наукових, освітніх заходах та обміні досвідом.
Найбільше медиків пройшли навчання у країнах Європи: Німеччині, Польщі, Чехії, Швейцарії, Франції тощо. Також медичні конференції та наукові з’їзди відбулись у Японії, Кореї, Бразилії.
Навчальні обміни відбуваються, зокрема, у межах Міжнародного медичного партнерства.
Міжнародне медичне партнерство – проєкт, що реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Цьогоріч до нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. Саміт дав старт програмі міжнародного медичного партнерства. Загалом у межах заходу укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами.
Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства українські медзаклади отримують “побратимів” у різних куточках світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками.
- В Україні більше ніж 15 200 лікарів первинної медичної допомоги пройшли підготовку для надання психологічних послуг.
- Українські військові медики вилучили хвостовик міни з тіла пораненого військовослужбовця ЗСУ. При дообстеженні лікарі одного з прифронтових шпиталів у тілі пораненого воїна виявили сторонній предмет, контури якого нагадували хвостовик міни.
- Лікарі Інституту серця МОЗ України врятували 4-річну дівчинку, яка потрапила під мінометний обстріл у Херсоні.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.