Майже 4 тисячі постраждалих внаслідок війни українців евакуйовано на лікування за кордон – МОЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.
Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
Від початку повномасштабної війни Росії проти України тривають евакуаційні рейси для постраждалих громадян, організовані у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я з Єврокомісією та ВООЗ.
Загалом завдяки такій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 949 українців.
Така медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.
Насамперед до закордонних клінік направляють:
- пацієнтів із травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
- пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
- дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
- дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
- дітей з орфанними захворюваннями.
Кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу, однак, зазвичай, підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. У разі потреби у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан або необхідність у подальшому післяопераційному догляді пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
- У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.