Майже 60% українців – проти компромісів влади у переговорах із Росією – КМІС

Джерело: КМІС

Нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.

Тоді як не згодні з таким твердженням 30% респондентів.

Фото: КМІС

Водночас, за даними опитування, частка тих, хто згоден із цим твердженням, знизилася за останні два роки (у травні 2022 року показник був 80%), проте нині все одно більшість українців виступають за продовження боротьби стільки, скільки буде потрібно.

При цьому 65% опитаних згодні із твердженням, що результати можливих перемовин із Росією мають бути винесені на референдум (не згодні з цим – 25%).

Зазначається, що КМІС із 2019 року співпрацює з Ольгою Онух (Olga Onuch), професоркою порівняльної та української політики Манчестерського університету, та її колегами в межах проєкту Mobilise.

Відтак, у межах опитування збираються дані про ставлення громадян до протестів, міграції, політичної участі та соціально-політичних факторів. Цей проєкт охоплює чотири країни: Україну, Польщу, Аргентину та Марокко.

В Україні опитування проведено протягом 26 травня – 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю опитали 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

Нідерланди дозволили експорт в Україну 24 винищувачів F-16 та семи авіадвигунів до них. Згідно з ліценцією від міністерки зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, перший літак має надійти “незабаром”.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.