Майже усі великі банки Киргизстану зупинили перекази до Росії — росЗМІ

Джерело: росЗМІ

Великі банки Киргизстану призупинили перекази між російськими та киргизькими банками через нові санкції проти Росії.

Зокрема до списку увійшли: Бакай Банк, Демір Банк, Дос-Кредобанк, Керемет Банк, Банк Азії, Оптіма Банк, Елдік Банк (РСК Банк), Киргизкомерцбанк, MBANK та Киргизький інвестиційно-кредитний банк (KICB).

Національний банк Киргизстану пояснив, що комерційні банки зобов’язані дотримуватися законів про боротьбу з фінансуванням тероризму та відмиванням грошей. Це включає перевірку клієнтів у межах політики “Знай свого клієнта” та надання документів, що підтверджують законність операцій та джерел коштів. Банки несуть відповідальність за збереження вкладів та зобов’язані оцінювати та знижувати ризики, включаючи дотримання норм у сфері протидії фінансуванню тероризму та легалізації злочинних доходів.

Пояснюється, що у відповідь на антиросійські обмеження банки Киргизстану почали вживати додаткових заходів, щоб не потрапити під вторинні санкції. Зокрема, посилили перевірку клієнтів та контрагентів щодо їхнього перебування у санкційних списках.

Ми повідомляли, що банки Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану почали частіше відмовлятися у прийомі коштів від компаній РФ. Банки пояснюють це тим, що не хочуть “потрапити під роздачу у зв’язку з санкціями США”.

Це випливає з огляду діяльності транспортних компаній ПЕК, Digital ЗЕД, GTL та Logita Trade.

Зауважується, що частка відмов у платежах через банки Центральної Азії лише у липні зросла до 30%.

Банки запитують все більше додаткових документів і пояснень, зокрема стосовно даних про компанії, засновників, клієнтів, джерела коштів та деталі угод. Проблеми посилилися у другому кварталі 2024 року і виникають навіть за платежів національними валютами.

Найбільше проблем виникає при оплаті товарів через банки Середньої Азії в інші країни, зокрема Китай, — заявила засновниця Digital ЗЕД Анна Фомічова.

Формат транскордонних переказів змінюється щодня і компанії постають перед труднощами, зокрема й щодо зростання кількості повернень та відмов у переказах. Проблеми з переказами підтвердили у Торгово-промисловій палаті РФ.

Раніше ми повідомляли, що один з найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни.

Також стало відомо, що понад 98% китайських банків перестали приймати прямі платежі з Росії, що може створити серйозні проблеми для російського бізнесу. Згідно з російськими ЗМІ, відмови в обслуговуванні почалися в липні, коли місцеві банки Китаю, котрі раніше стабільно співпрацювали з російськими компаніями, масово припинили проводити транзакції.

Регіональні китайські банки, котрі орієнтуються на внутрішній ринок, протягом місяців були основними партнерами для російських компаній. Але тепер російський бізнес змушений шукати альтернативні шляхи для фінансових операцій, використовуючи посередників у третіх країнах.

Раніше Сполучені Штати Америки готувалися запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.

12 вересня російські війська здійснили черговий обстріл Харкова. Очільник міста Ігор Терехов повідомив про два “прильоти”.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

 У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Республіканці однопартійці звинувачують одне одного в тому, що їхній кандидат у президенти США часто потрапляв у пастки під час дебатів з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс.

Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.