Макрон анонсував візит до України: Франція готує нову військову допомогу
Джерело: Le Monde
16 січня, на пресконференції в Єлисейському палаці, президент Франції Емманюель Макрон анонсував візит до України у лютому, пообіцявши додатковий оборонний пакет.
Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP і “сотні бомб”, а також самохідні артилерійські установки CAESAR.
Також стосовно допомоги Україні глава Франції повідомив, що працює з Києвом над двосторонньою угодою про гарантії безпеки, яка має бути підписана за кілька тижнів.
Я сам поїду в Україну в лютому. Повідомлю про доопрацювання цих текстів. Поставки боєприпасів, про які я казав, будуть розпочаті, – наголосив він.
10 грудня 2023 року, перебуваючи з робочим візитом в Аргентині, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили деталі майбутнього оборонного пакета від Французької Республіки, що має суттєво посилити вогневі спроможності України, та актуальні потреби нашої держави в озброєнні.
- Президент Франції Емманюель Макрон зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. На зустрічі він намагався переконати Орбана підтримати перемовини про членство України в ЄС.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час зустрічі із делегацією Сенату Франції подякував французькій стороні за участь у коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони України.
- Франція долучиться до підготовки українських пілотів на винищувачах. Для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів: передачі озброєння; участь у програмах підготовки українських військовослужбовців; створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.