Малайзію розкритикували через план «дипломатії орангутангами»
Джерело: CNN
План Малайзії щодо використання орангутангів як дипломатичне знаряддя викликав суперечки та жорстку критику з боку природоохоронців. Оголошення малайзійського міністра плантацій та товарів про плани “дипломатії орангутангів” на саміті з питань біорізноманіття в Куала-Лумпурі спровокувало занепокоєння серед екологів та активістів захисту природи.
Пальмова олія, головний продукт експорту Малайзії, визнана однією з головних загроз для орангутангів через вирубку лісів для плантацій. Стурбовані впливом сільськогосподарської продукції на клімат країни-імпортери мають намір зменшити свою залежність від таких продуктів. Серед них ЄС, Індія та Китай.
Проте критики вказують на те, що дарування орангутангів як подарунків не стане розв’язанням проблеми вирубки лісів у Малайзії. Замість цього вони закликають уряд працювати над зменшенням темпів вирубки лісів та збереженням природних місць мешкання орангутангів.
Таке рішення спровокувало порівняння з дипломатією панд, що застосовується Китаєм. Утім критики вказують на відсутність аналогічних заходів збереження дикої природи та заповідних зон в Малайзії.
Уряд Малайзії доклав чимало зусиль для захисту та ребрендингування галузі пальмової олії, але екологи вважають, що ці зусилля не розв’язують основної проблеми вирубки лісів.
- Президент Ботсвани погрожує вислати 20 000 слонів до Німеччини через конфлікт щодо імпорту мисливських трофеїв. Цього року міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини порушило питання про можливість посилення обмежень на імпорт мисливських трофеїв через браконьєрство.
- Попит Китаю на традиційні ліки продовжує призводити до вбивства мільйонів віслюків щороку, повідомляють групи захисту тварин та ветеринарні експерти. Через рекордне зниження популяції цих тварин у Китаї — їх стали закуповувати в Африці, що має загрозу для тамтешніх громад.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.