Маск перевірятиме, як редактор The Atlantic опинився у груповому чаті посадовців США – ABC

Джерело: ABC News

Департамент ефективності уряду (DOGE) очолюваний Ілоном Маском перевірятиме, як редактор видання The Atlantic опинився у груповому чаті високопосадовців США у Signal, де обговорювали атаку на Ємен.

Таку інформацію виданню на умовах анонімності повідомив високопосадовець Білого дому.

Напередодні в інтерв’ю Fox News радник з нацбезпеки Майкл Волц натякнув на участь у розслідуванні Маска.

“Я щойно розмовляв з Ілоном Маском дорогою сюди. У нас є найкращі технічні мізки, які встановлюють, що сталось”.

У цьому ж інтерв’ю він фактично визнав, що через його помилку журналіст потрапив у чат, але водночас наполягав що редактор “якось просочився туди”.

Представник Білого дому підтвердив ABC News, що DOGE бере участь і що команда працює з іншими структурами, щоб зробити зв’язок “безпечнішим та ефективнішим”.

Крім того, речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила в етері Fox News, що “команда експертів Ілона Маска розглядає це, і Рада національної безпеки всі копаються в цьому питанні, щоб переконатися, що подібне більше ніколи не повториться”.

Що передувало?

Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

Своєю чергою, глава Пентагону Піт Гегсет заперечив цю інформацію. У коментарі журналістам Гегсет запевнив, що “ніхто не надсилав текстові повідомлення з планами війни”. Щобільше, глава Пентагону розкритикував Голдберга, назвавши його “брехливим та дуже дискредитованим так званим журналістом”.

Голдберг, у відповідь міністру оборони США, продовжує наполягати, що американські високопосадовці обговорювали військові плани у спільному чаті.

  • Засновник Signal Моксі Марлінспайк висміяв використання месенджера для координації військових операцій США.
  • Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

Надзвичайна і повноважна пані посол України, заступниця міністра закордонних справ (2014 – 2019), членкиня координаційної Ради Ukraine Facility Platform Лана Зеркаль поділилася спостереженнями, що нині червоні лінії України на переговорах не території, натомість це армія, мова, віра.

Виконувач обов’язків президента Румунії Іліє Болоян підписав закон, який дозволяє збивати дрони, що незаконно потрапили у повітряний простір країни.

Компанія Sony почала масове блокування облікових записів PlayStation Network, які росіяни реєстрували в Туреччині, Казахстані та Україні для обходу санкцій. Про це повідомляє iXBT.games.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в Х заявив, що наступні два тижні “вирішать майбутнє країни” — другий тур президентських виборів відбудеться 1 червня.

Російська генеральна прокуратура визнала міжнародну правозахисну організацію Amnesty International “небажаною”, що фактично забороняє її діяльність на території РФ.