Маск став цифровим ворогом №1 в Європі через напад ХАМАСу на Ізраїль – Politico

Джерело: Politico

Ілон Маск став головним ворогом європейського суспільства після нападу ХАМАСу на Ізраїль, оскільки платформа X пропонувала користувачам “моторошні зображення, політично мотивований неправдивий контент і терористичну пропаганду”, які, на думку влади, порушують як політику соцмережі, так і закони Європейського Союзу.

Як розповіли у виданні, тепер на Маска очікують санкції, в тому числі великі штрафи, оскільки посадовці в Брюсселі починають збір доказів для підготовки до офіційного розслідування про порушення соцмережею Х правил Європейського Союзу. До критики приєдналася також влада Великої Британії та Німеччини.

“Ця боротьба представляє собою серйозне випробування для всіх сторін. Маск намагатиметься спростувати будь-які твердження про те, що він не зміг стати відповідальним власником соціальної мережі, раніше відомої як Twitter, і при цьому зберегти свою прихильність свободі слова. ЄС хоче продемонструвати, що Закон про цифрові послуги (DSA) має свої “зуби””, – йдеться в матеріалі.

Раніше Букви повідомляли, що ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо ймовірної дезінформації про атаку ХАМАСу на Ізраїль, включаючи фейкові новини та “перепрофільовані старі зображення”, у соцмережі X (колишній Twitter).

При цьому вказано, що ситуація в Х почала погіршуватися не з атак ХАМАСу. З моменту, як Маск став власником платформи, його критикували за те, що він не зупинив поширення мови ворожнечі в Інтернеті.

Відомо, що компанія Х скоротила штат співробітників, які займаються модерацією контенту та відмовилася від підтриманого Брюсселем зобов’язання для боротьби з іноземним цифровим втручанням. Окрім того, платформа змінила алгоритми соціальних мереж таким чином, щоб часто сумнівний контент просувався вище перевірених матеріалів від новинних організацій і політиків.

Своєю чергою, Маск відповів на це насмішками і нападками на своїх критиків. Проте останні події, пов’язані з контентом, що вочевидь, заохочує тероризм і вихваляє його, дозволяють з упевненістю стверджувати, що X стане однією з перших компаній, щодо якої буде проведено розслідування відповідно до правил ЄС, зазначили у виданні.

Водночас додається, що у Великій Британії Мішель Донелан, міністерка цифрових технологій країни, також зустрілася з керівниками соціальних мереж для обговорення того, як їхні компанії борються з “поширенням ненависті в Інтернеті”.

  • Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
  • Ілон Маск, власник X (раніше Twitter), повідомив, що глобальну команду, яка працювала над стримуванням дезінформації під час виборів, звільнено. Це сталося через два дні після того, як цифровий керівник ЄС назвав платформу “найбільшим джерелом російської дезінформації”.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.