В ЄС заявили, що платформа X Ілона Маска є найбільшим джерелом російської дезінформації

Джерело: Bloomberg

Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.

ЄС опублікував звіти про те, як кожна з великих технологічних компаній, включаючи Facebook, Google і TikTok, справляється з боротьбою з дезінформацією.

Більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів. Блок також виконав пілотний проєкт, щоб оцінити масштаби проблеми.

“X, колишній Twitter, який більше не знаходиться під кодом, є платформою з найбільшим відсотком публікацій з неправдивою або дезінформацією. Пілотний проєкт також показав, що суб’єкти дезінформації мають значно більше підписників, ніж їхні колеги, які не використовують дезінформацію, і, як правило, приєднуються до платформи пізніше, ніж користувачі, які не використовують дезінформацію”, – сказала віцепрезидент Європейської комісії Віра Йоурова. 

Вона відзначила кілька кроків платформ для боротьби з російським впливом. 

Зокрема, компанія Google повідомила ЄС, що за перші чотири місяці цього року припинила діяльність понад 400 каналів, залучених до операцій російського впливу. 

Тим часом Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

Минулого місяця набув чинності новий закон ЄС, що регулює вміст на платформах, під назвою Закон про цифрові послуги.

“Оскільки Twitter визначено як дуже велику онлайн-платформу, звісно, ​​існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter полягає в тому, що ви повинні дотримуватися суворого закону, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите”, – сказала Йоурова.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.