ЄС попередив Ілона Маска про «дезінформацію» на X щодо атаки ХАМАС на Ізраїль

Джерело: The Guardian

ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо ймовірної дезінформації про атаку ХАМАС на Ізраїль, включаючи фейкові новини та “перепрофільовані старі зображення”, у соцмережі X (колишній Twitter).

Лист надійшов менше ніж через два місяці після того, як у ЄС набули чинності нові закони, що регулюють вміст у соціальних мережах, відповідно до Закону про цифрові послуги.

Якщо Маск, власник X, не виконає вимоги, йому може загрожувати штраф у розмірі 6% його доходу від X або повне припинення роботи соцмережі в ЄС.

Тьєррі Бретон, комісар, відповідальний за цей акт, написав Маску, щоб закликати його забезпечити “швидку, точну та повну відповідь” на запит зв’язатися з Європолом, поліцейським агентством ЄС та “відповідними правоохоронними органами” протягом наступних 24 години.

“Після терористичних атак, здійснених ХАМАС проти Ізраїлю, у нас є ознаки того, що ваша платформа використовується для поширення незаконного контенту та дезінформації в ЄС”, — написав Бретон.

У листі мовиться, що на X розповсюджують фейкові інформацію та зображення, до прикладу, фото старих військових конфліктів або військові кадри з відеоігор, видаючи їх за події в Ізраїлі.

Раніше Маск відмовився від добровільного кодексу практики, створеного ЄС на початку цього року, щоб дозволити компаніям соціальних медіа запроваджувати системи для дотримання нових законів. Facebook, Google, TikTok та інші компанії беруть участь у кодексі правил і видаляють дезінформацію згідно з новими правилами.

Він відповів Бретону на X, сказавши: “Будь ласка, перелічіть порушення, на які ви натякаєте на X, щоб громадськість могла їх побачити”.

Посилаючись на вимогу закону про те, щоб платформи регулювали свій власний контент згідно з новими законами, Бретон відповів, що Маск “сам повинен продемонструвати, що дотримується правил”.

Відповідно до нових законів компанії соціальних медіа повинні відповідати на скарги щодо незаконного контенту протягом 24 годин. Вони можуть оскаржувати скарги користувачів, але для споживачів є процедура оскарження.

У Брюсселі є занепокоєння, що X не відповідає протягом 24 годин на скарги щодо дезінформації чи іншого незаконного контенту, такого як мова ненависті, протягом необхідного часу.

Бретон попросив Маска “терміново забезпечити ефективність ваших систем” і негайно доповісти ЄС про вжиті ним кризові заходи.

  • Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
  • Ілон Маск, власник X (раніше Twitter), повідомив, що глобальна команда, яка працювала над стримуванням дезінформації під час виборів, була звільнена. Це сталося через два дні після того, як цифровий керівник ЄС назвав платформу “найбільшим джерелом російської дезінформації”.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.