ЄС попередив Ілона Маска про «дезінформацію» на X щодо атаки ХАМАС на Ізраїль

Джерело: The Guardian

ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо ймовірної дезінформації про атаку ХАМАС на Ізраїль, включаючи фейкові новини та “перепрофільовані старі зображення”, у соцмережі X (колишній Twitter).

Лист надійшов менше ніж через два місяці після того, як у ЄС набули чинності нові закони, що регулюють вміст у соціальних мережах, відповідно до Закону про цифрові послуги.

Якщо Маск, власник X, не виконає вимоги, йому може загрожувати штраф у розмірі 6% його доходу від X або повне припинення роботи соцмережі в ЄС.

Тьєррі Бретон, комісар, відповідальний за цей акт, написав Маску, щоб закликати його забезпечити “швидку, точну та повну відповідь” на запит зв’язатися з Європолом, поліцейським агентством ЄС та “відповідними правоохоронними органами” протягом наступних 24 години.

“Після терористичних атак, здійснених ХАМАС проти Ізраїлю, у нас є ознаки того, що ваша платформа використовується для поширення незаконного контенту та дезінформації в ЄС”, — написав Бретон.

У листі мовиться, що на X розповсюджують фейкові інформацію та зображення, до прикладу, фото старих військових конфліктів або військові кадри з відеоігор, видаючи їх за події в Ізраїлі.

Раніше Маск відмовився від добровільного кодексу практики, створеного ЄС на початку цього року, щоб дозволити компаніям соціальних медіа запроваджувати системи для дотримання нових законів. Facebook, Google, TikTok та інші компанії беруть участь у кодексі правил і видаляють дезінформацію згідно з новими правилами.

Він відповів Бретону на X, сказавши: “Будь ласка, перелічіть порушення, на які ви натякаєте на X, щоб громадськість могла їх побачити”.

Посилаючись на вимогу закону про те, щоб платформи регулювали свій власний контент згідно з новими законами, Бретон відповів, що Маск “сам повинен продемонструвати, що дотримується правил”.

Відповідно до нових законів компанії соціальних медіа повинні відповідати на скарги щодо незаконного контенту протягом 24 годин. Вони можуть оскаржувати скарги користувачів, але для споживачів є процедура оскарження.

У Брюсселі є занепокоєння, що X не відповідає протягом 24 годин на скарги щодо дезінформації чи іншого незаконного контенту, такого як мова ненависті, протягом необхідного часу.

Бретон попросив Маска “терміново забезпечити ефективність ваших систем” і негайно доповісти ЄС про вжиті ним кризові заходи.

  • Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
  • Ілон Маск, власник X (раніше Twitter), повідомив, що глобальна команда, яка працювала над стримуванням дезінформації під час виборів, була звільнена. Це сталося через два дні після того, як цифровий керівник ЄС назвав платформу “найбільшим джерелом російської дезінформації”.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі. 

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “імовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.