Маск залишає політику через розчарування та побоювання за власну безпеку – WP

Джерело: Washington Post, Ілон Маск/X

Американський мільярдер Ілон Маск заявив про свій відхід із політики не через те, що нібито “зробив достатньо”, як він раніше стверджував, а через розчарування у складнощах досягнення бажаних результатів, що і стало головною причиною його рішення.

Як повідомляє Washington Post із посиланням на людей, ознайомлених із думкою Маска, торік він визнав особисті та фінансові ризики, пов’язані з підтримкою Дональда Трампа. Проте Маск свідомо обрав цю позицію через свої “філософські” переконання щодо імміграції, боротьби зі злочинністю та захисту Першої поправки, а не заради власної вигоди.

Однак цьогоріч його інтерес до політики значно зменшився через особисті витрати та труднощі в досягненні бажаних результатів. Крім того, політична діяльність Маска викликала масштабні протести на зарядних станціях та дилерських центрах Tesla по всьому світу, що іноді призводило до актів вандалізму, підпалів і навіть стрілянини. Це змусило його серйозно турбуватися про власну безпеку та безпеку своєї родини.

Ще однією причиною відходу від політики стало бажання Ілона Маска зосередитися на керівництві своїми компаніями — Tesla та SpaceX. Він і досі прагне найближчим часом відправити людей на Марс.

Сам Ілон Маск повідомив у соцмережі X, що наразі працює практично без перерв. Він пояснив, що має бути максимально зосередженим на проєктах X, xAI та Tesla.

“Я знову проводжу 24/7 на роботі й сплю в конференц-залах/серверах/виробничих приміщеннях. Я маю бути надзвичайно зосередженим на X/xAI та Tesla (плюс запуск Starship наступного тижня), оскільки ми маємо впроваджувати критичні технології. Як свідчать проблеми з безперебійною роботою X на цьому тижні, необхідно зробити серйозні операційні поліпшення”, – написав Маск.

Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.

У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.

Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.