«Масштабні» санкції ЄС проти Росії вимагатимуть часу та допомоги США – дипломати
Джерело: Reuters
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Лідери Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі заявили 10 травня у Києві, що Росія зазнає нових каральних заходів, якщо не прислухається до закликів щодо 30-денного припинення вогню протягом кількох днів.
Проте, ця обіцянка не вразила Путіна, котрий натомість закликав до прямих переговорів з Україною у Стамбулі 15 травня. Президент США Дональд Трамп підтримав цей заклик, підірвавши зусилля європейських лідерів продемонструвати, що Трамп твердо погоджується з погрозами ЄС.
Однак канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у вівторок повторив попередження, заявивши, “якщо цього тижня не буде реального прогресу, ми спільно на європейському рівні працюватимемо над суттєвим посиленням санкцій”. Він сказав, що Європа прагнутиме націлитись на такі сектори, як енергетичний та фінансовий ринки. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро підтвердив у понеділок, що Європейській комісії було запропоновано запропонувати нові санкції у цих сферах.
Однак дипломати стверджують, що після 16 пакетів санкцій, запроваджених ЄС проти Росії, дедалі складніше досягти необхідної одностайності серед 27 членів блоку для ухвалення нових важливих заходів.
Зокрема Угорщина, котра підтримує тісні зв’язки з Росією, часто блокувала або намагалася пом’якшити нові важливі санкції проти Москви.
Дипломати пояснили, що лише тиск з боку адміністрації Трампа може змусити Будапешт змінити курс, проте, поки що жодних ознак готовності до цього не було.
Деякі європейські посадовці кажуть, що вони координують дії з Вашингтоном щодо можливих подальших санкцій. Однак, поки що незрозуміло, чи готовий Трамп об’єднати зусилля з європейцями.
Посли ЄС мають узгодити 17-й пакет санкцій вже 14 травня, який в першу чергу торкнеться російського “тіньового флоту” у поєднанні з окремими заходами щодо хімічної зброї, прав людини та російських гібридних загроз.
Їх легше ухвалити, оскільки в ЄС закінчуються масштабні цілі для санкцій. Спроби вдарити по газовому чи ядерному секторам Росії щоразу заходять у глухий кут.
Деякі посадовці знову порушили старі ідеї, наприклад, зниження граничної ціни у $60 на російську нафту, яку погодила “Група семи”. Проте, знову таки, для цього потрібна підтримка Вашингтона, а за минулі два роки жодних змін не відбулося, попри обіцянку періодично переглядати рівень обмежень.
Дипломати застерігають, що гучні заяви лідерів можуть підірвати довіру до ЄС, якщо за словами не буде дій.
Ви тримаєте санкції на столі як потенційний важіль тиску, але ставити ультиматум, якого не можете реалізувати — це несолідно, — зазначив один із них. — На європейському рівні взагалі немає апетиту до таких санкцій. І навіть ухвалити базовий пакет — уже складно.
Своєю чергою, європейський високопосадовець додав: “Небезпека тут, очевидно, полягає в тому, що росіяни можуть сприйняти це як блеф”.
За даними Bloomberg європейські лідери очікують на перемовини між Україною та Росією у Туреччині і, зважаючи на результати, проситимуть США запровадити нові санкції проти РФ.
Джерела агентства повідомили, що представники США та Європи поспілкувались ввечері 12 травня. У розмові з’ясувалось, що Штати хочуть дати змогу Україні та Росії провести перемовини, перед тим, як посилити тиск на президента РФ Володимира Путіна.
Відтак, якщо Путін відмовиться прибути на зустріч з президентом України Володимиром Зеленським 15 травня, або ж на зустрічі РФ і далі відмовлятиметься від негайного та безумовного припинення вогню, європейські лідери закликатимуть президента США Дональда Трампа виконати свої санкційні погрози.
- США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.
- Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
- Міністри фінансів країн-членів ЄС закликають до посилення санкцій на тлі ознак ослаблення воєнної машини Москви.
- Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
“Квартал 95” вичерпав себе. Це вже очевидно не тільки середньостатистичному глядачеві, а, здається, й самому колективу. Інакше як пояснити всі ті скандали, в які вони вляпуються — і з яких не роблять жодних висновків? Та й навіщо, якщо під теплим президентським крильцем їх і далі крутитимуть на “Єдиному телемарафоні”?
Речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин повідомив, що на російські окупанти намагаються прорватися в бік адміністративного кордону Донецької, Запорізької і Дніпропетровської областей.
За даними агентства Bloomberg європейські лідери очікують на перемовини між Україною та Росією у Туреччині і, зважаючи на результати, проситимуть США запровадити нові санкції проти РФ.