Мавпи пам‘ятають своїх друзів понад 20 років – дослідження
Джерело: CNN
Результати дослідження, проведеного американськими вченими, засвідчили, що людиноподібні мавпи можуть впізнавати своїх друзів, яких не бачили десятиліттями.
Зокрема, шимпанзе та бонобо здатні впізнавати на фотографіях колишніх товаришів по групі більше ніж через 25 років після того, як востаннє бачили їх вживу. При цьому фотокартки старих друзів викликають яскраво виражену позитивну реакцію.
За словами одного з авторів роботи, Крістофера Крупеньє з Університету Джона Хопкінса, на дослідження його надихнуло те, що мавпи впізнавали його навіть через кілька років після їхньої останньої зустрічі.
Для перевірки цього спостереження Крупеньє спільно з антропологинею та психологинею з Каліфорнійського університету Лорою Льюїс використовували фотографії мавп, які померли або залишили групи в зоопарку Единбурга в Шотландії, зоопарку Планкендаль у Бельгії та заповіднику Кумамото в Японії.
Так, група обрала детальні фото мавп, яких їхні “співмешканці” не бачили протягом від дев’яти місяців до 26 років, і виявила, які стосунки були між тваринами.
Далі вчені давали приматам дві фотографії: одну – знайомої мавпи, а іншу – незнайомої, і за допомогою неінвазивного пристрою стеження за очима виміряли, куди і як довго вони дивилися.
Результати засвідчили, що мавпи “значно довше” дивилися на тих, кого вони знали, незалежно від того, скільки часу минуло з їхньої останньої зустрічі, і ще довше – на тих, з ким вони товаришували.
- Китайські вчені створили незвичну мавпу з двома наборами ДНК. Експерти вважають, що це, у кінцевому результаті, може принести користь медичним дослідженням та допоможе зберігати види, що перебувають під загрозою зникнення.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.