Медведєв припинив погрожувати Україні ядерною зброєю після наступу ЗСУ на Курщину

Джерело: росЗМІ

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв, котрий після початку повномасштабної війни проти України став головним “рупором” ядерної риторики Кремля, несподівано змінив тон після наступу ЗСУ на Курську область РФ.

Після наступу ЗСУ на Курську область, яке триває восьмий день і охопило територію не менше 800 квадратних км, раніше щедрий на погрози Медведєв, наразі жодного разу не висловився про ядерний удар у відповідь по Києву або західним столицям.

У Телеграм-каналі Медведєва, де раніше ядерні погрози публікувалися із частотою до одного разу на місяць, за минулий тиждень з’явився лише один допис. 8 серпня заступник голови Ради безпеки РФ назвав метою операції ЗСУ “отримання нової порції грошей та зброї”, а також закликав “йти до Одеси, Харкова та Миколаєва”, щоб “покарати нацистів”.

9 серпня Медведєв погрожував Німеччині російськими танками на площі у Берліні за те, що Бундестаг схвалив використання німецького озброєння під час операції ЗСУ на території РФ.

13 серпня партія “Единая Россия” опублікувала відео з Медведєвим, де той обіцяє “заслужене покарання” керівництву України та закликає збирати гуманітарну допомогу для мешканців Курської області.

Востаннє Медведєв погрожував ядерною зброєю у середині липня.

Тоді як наприкінці травня Медведєв пригрозив країнам НАТО застосувати тактичну ядерну зброю, якщо Україна почне бити західними далекобійними ракетами по російській території.

Раніше ми писали, що експерти переважно скептично ставилися до цінності українського вторгнення в Росію, хоча прогрес ЗСУ на місці був кращим, ніж багато хто прогнозував два дні тому. Наступ Сил оборони на Курську область РФ відбувається в той час, коли Київ відчуває зростаючий тиск на фронті зокрема на Донецькому напрямку.

Наукова співробітниця кафедри воєнних досліджень Королівського коледжу Лондона, дослідниця та докторка Джейд МакГлин зауважила: “Що стосується військової стратегії, я залишаюся трохи спантеличеною, але як політична стратегія вона була дуже успішною. Це ще раз свідчить про те, що “червоні лінії” Путіна – це лише слова, і що Росія не така сильна, як дехто здається”.

Побоювання щодо того, що Росія може помститися Заходу, лежать в основі рішень президента США Джо Байдена та інших лідерів щодо обмеження на використання західного озброєння, зокрема винищувачів F-16, на території противника. Поки що підтверджених повідомлень про їх використання в наступі на Курську не надходило, хоча з боку Росії були деякі заяви про використання Україною бронетехніки Stryker і Bradley.

Зауважимо, 7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.

Окрім того, 8 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що наступ українських військ на російську Курську область “відповідає нашій політиці”.

Своєю чергою, речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.

Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.

Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.

12 серпня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ, на якій серед головного – заслухав доповідь Головкома Олександра Сирського про ситуацію у Курській області, тим самим офіційно підтвердив, що ЗСУ проводять наступ на території РФ.

Вже 13 серпня Головнокомандувач ЗСУ доповів, що станом на сьогодні під контролем української армії перебуває 74 населених пункти Курщини.

Раніше The Economist зауважив, що шестиденна операція України в Росії просувалася швидше, ніж багато хто осмілювався навіть подумати. Напад, оповитий таємницею, застав Кремль зненацька. Близько 76 000 місцевих жителів втекли, а російська влада оголосила там надзвичайний стан.

Українська влада та військові, як і раніше, не називають мети операції ЗСУ в Курській області. Але якщо одна з них – відтягнути російські війська з тих ділянок фронту, де обороні зараз доводиться нелегко, результат поки що неоднозначний. На найскладнішому для ЗСУ напрямку, Донецькому, наступ російської армії триває. Але, схоже, деякі підрозділи РФ таки перекинула під Курськ із Харківської області.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.

Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром. 

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.