Мексика не дозволила здійснити посадку літака, яким депортували мігрантів зі США – Reuters

Джерело: Reuters

Мексика відхилила запит адміністрації президента США Дональда Трампа надати дозвіл на посадку на посадку літаків з депортованими мігрантами.

За даними джерел агентства, 24 січня військові літаки США з близько 80 мігрантами на борту, намагались вивезти їх до Гватемали, виконуючи два аналогічні рейси. Однак реалізувати план з посадки літака у Мексиці їм не вдалось, бо мексиканський уряд не надав дозволу на посадку.

Першим про рішення Мексики повідомило видання NBC News, а джерела Reuters у США та Мексиці підтвердили це.

МЗС Мексики пізно ввечері 24 січня заявило, що у них гарні відносини зі США, зокрема у питаннях міграції.

“Коли справа стосується репатріації, ми завжди прийматимемо мексиканців на нашу територію з обіймами”.

При цьому у відомстві не згадали інцидент з американськими літаками, а мексиканське джерело не повідомило, чому уряд країни заборонив посадку.

Цього тижня адміністрація Трампа оголосила про відновлення програми “Залишайтесь у Мексиці” – програма, яка змушує тих, хто просить притулок у США, перебувати у Мексиці, поки їхні справи у Штатах не будуть розв’язані.

Натомість президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що така програма потребує згоди її країни, а вона цю згоду не надала.

Використання військових літаків для депортаційних рейсів – це відповідь Пентагону на оголошений Трампом надзвичайний стан. Це перший випадок за довгий час, коли військові літаки використали саме для депортації мігрантів.

Пентагон повідомив, що американські військові виконають рейси для депортації понад 5000 мігрантів, яких утримує влада США у штатах Техас та Каліфорнія.

24 січня Гватемала прийняла третій рейс з близько 80 мігрантами на чартерному комерційному літаку.

Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Компанія Nvidia зазнала рекордного зниження ринкової капіталізації 27 січня, втративши майже $600 мільярдів за один день. Це стало найбільшим падінням в історії США для окремої компанії за один торговий день.

Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.

28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.