Мексика не дозволила здійснити посадку літака, яким депортували мігрантів зі США – Reuters
Джерело: Reuters
Мексика відхилила запит адміністрації президента США Дональда Трампа надати дозвіл на посадку на посадку літаків з депортованими мігрантами.
За даними джерел агентства, 24 січня військові літаки США з близько 80 мігрантами на борту, намагались вивезти їх до Гватемали, виконуючи два аналогічні рейси. Однак реалізувати план з посадки літака у Мексиці їм не вдалось, бо мексиканський уряд не надав дозволу на посадку.
Першим про рішення Мексики повідомило видання NBC News, а джерела Reuters у США та Мексиці підтвердили це.
МЗС Мексики пізно ввечері 24 січня заявило, що у них гарні відносини зі США, зокрема у питаннях міграції.
“Коли справа стосується репатріації, ми завжди прийматимемо мексиканців на нашу територію з обіймами”.
При цьому у відомстві не згадали інцидент з американськими літаками, а мексиканське джерело не повідомило, чому уряд країни заборонив посадку.
Цього тижня адміністрація Трампа оголосила про відновлення програми “Залишайтесь у Мексиці” – програма, яка змушує тих, хто просить притулок у США, перебувати у Мексиці, поки їхні справи у Штатах не будуть розв’язані.
Натомість президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що така програма потребує згоди її країни, а вона цю згоду не надала.
Використання військових літаків для депортаційних рейсів – це відповідь Пентагону на оголошений Трампом надзвичайний стан. Це перший випадок за довгий час, коли військові літаки використали саме для депортації мігрантів.
Пентагон повідомив, що американські військові виконають рейси для депортації понад 5000 мігрантів, яких утримує влада США у штатах Техас та Каліфорнія.
24 січня Гватемала прийняла третій рейс з близько 80 мігрантами на чартерному комерційному літаку.
- 24 січня в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа заявили про затримання та депортацію 538 нелегальних мігрантів.
Влада Великої Британії залучила військових до боротьби зі “сміттєвою кризою” в Бірмінгемі, де понад місяць триває страйк сміттярів.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.
Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.
Галузь торгівлі діамантами, вартість якої складає 82 мільярди доларів США, зупинилася через тарифи американського президента Дональда Трампа.
15 квітня президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік заборону для російських суден на вхід до американських портів.