Мексика не дозволила здійснити посадку літака, яким депортували мігрантів зі США – Reuters

Джерело: Reuters

Мексика відхилила запит адміністрації президента США Дональда Трампа надати дозвіл на посадку на посадку літаків з депортованими мігрантами.

За даними джерел агентства, 24 січня військові літаки США з близько 80 мігрантами на борту, намагались вивезти їх до Гватемали, виконуючи два аналогічні рейси. Однак реалізувати план з посадки літака у Мексиці їм не вдалось, бо мексиканський уряд не надав дозволу на посадку.

Першим про рішення Мексики повідомило видання NBC News, а джерела Reuters у США та Мексиці підтвердили це.

МЗС Мексики пізно ввечері 24 січня заявило, що у них гарні відносини зі США, зокрема у питаннях міграції.

“Коли справа стосується репатріації, ми завжди прийматимемо мексиканців на нашу територію з обіймами”.

При цьому у відомстві не згадали інцидент з американськими літаками, а мексиканське джерело не повідомило, чому уряд країни заборонив посадку.

Цього тижня адміністрація Трампа оголосила про відновлення програми “Залишайтесь у Мексиці” – програма, яка змушує тих, хто просить притулок у США, перебувати у Мексиці, поки їхні справи у Штатах не будуть розв’язані.

Натомість президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що така програма потребує згоди її країни, а вона цю згоду не надала.

Використання військових літаків для депортаційних рейсів – це відповідь Пентагону на оголошений Трампом надзвичайний стан. Це перший випадок за довгий час, коли військові літаки використали саме для депортації мігрантів.

Пентагон повідомив, що американські військові виконають рейси для депортації понад 5000 мігрантів, яких утримує влада США у штатах Техас та Каліфорнія.

24 січня Гватемала прийняла третій рейс з близько 80 мігрантами на чартерному комерційному літаку.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.