Мелодії у сучасних піснях стають дедалі простішими – дослідження

Джерело: The Guardian

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Гамільтон та Пірс досліджували пісні з щорічної підбірки американського журналу Billboard. Вони обирали музику, що потрапила до п’ятірки найкращих пісень. Серед них, зокрема, “Heartbreak Hotel” Елвіса Преслі, “Hey Jude” гурту The Beatles, “Vogue” Мадонни, “Poker Face” Леді Гаги та “Irreplaceable” Бейонсе.

Далі вони розділили пісні за вісьмома характеристиками тону і ритму. Результати засвідчили, що середня складність мелодій з часом знизилася, а найбільші падіння відбулися у 1975 та 2000 роках.

За словами дослідників, перше падіння відбулося приблизно в той час, коли популярними стали “стадіонний рок” і диско, наступний – коли з’явився хіп-хоп. Ще одним можливим фактором стала поява цифрових аудіостанцій, які дозволяють “легко зациклювати фрагменти і фрази в піснях”.

При цьому вчені уточнили, що музика не стала “тупішою”, а зосередилась на інших технічних можливостях. Якщо раніше для створення пісні використовували декілька музичних інструментів та вокал, то зараз треки мають багато звукових шарів і текстур.

“Я думаю, що інші аспекти музики стають більш складними, а мелодії стають простішими, щоб компенсувати це”, – розповіла Гамільтон.

Водночас зміни в мелодіях не обов’язково демонструють повну картину. Аналіз свідчить, що в хіт-парадах, особливо з 2000 року, збільшилася щільність нот – тобто кількість нот, що співаються за секунду. Через це визначити складність пісні стало важче.

За словами команди, інші дослідження не виявили жодних ознак погіршення тембру чи гармонії музики за 50 років, починаючи з 1960 року.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Президент США Джо Байден під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2,4 млрд.

Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Компанія Luminate, яка займається аналітикою та дослідженнями продажів на музичному ринку США, заявила, що кількість прослуховувань композицій репера Шона Diddy Комбса виросла в середньому на 18,3% протягом тижня після його арешту порівняно з попередніми 7 днями.

Дмитро Гуменюк, військовослужбовець Державної прикордонної служби України, отримав біонічний протез руки після тяжкого поранення, яке сталося понад рік тому. Протез був оплачений громадською організацією «Фундація Течія», заснованою меценатом Олегом Кротом.