Мелодії у сучасних піснях стають дедалі простішими – дослідження
Джерело: The Guardian
Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.
Гамільтон та Пірс досліджували пісні з щорічної підбірки американського журналу Billboard. Вони обирали музику, що потрапила до п’ятірки найкращих пісень. Серед них, зокрема, “Heartbreak Hotel” Елвіса Преслі, “Hey Jude” гурту The Beatles, “Vogue” Мадонни, “Poker Face” Леді Гаги та “Irreplaceable” Бейонсе.
Далі вони розділили пісні за вісьмома характеристиками тону і ритму. Результати засвідчили, що середня складність мелодій з часом знизилася, а найбільші падіння відбулися у 1975 та 2000 роках.
За словами дослідників, перше падіння відбулося приблизно в той час, коли популярними стали “стадіонний рок” і диско, наступний – коли з’явився хіп-хоп. Ще одним можливим фактором стала поява цифрових аудіостанцій, які дозволяють “легко зациклювати фрагменти і фрази в піснях”.
При цьому вчені уточнили, що музика не стала “тупішою”, а зосередилась на інших технічних можливостях. Якщо раніше для створення пісні використовували декілька музичних інструментів та вокал, то зараз треки мають багато звукових шарів і текстур.
“Я думаю, що інші аспекти музики стають більш складними, а мелодії стають простішими, щоб компенсувати це”, – розповіла Гамільтон.
Водночас зміни в мелодіях не обов’язково демонструють повну картину. Аналіз свідчить, що в хіт-парадах, особливо з 2000 року, збільшилася щільність нот – тобто кількість нот, що співаються за секунду. Через це визначити складність пісні стало важче.
За словами команди, інші дослідження не виявили жодних ознак погіршення тембру чи гармонії музики за 50 років, починаючи з 1960 року.
- Нові дослідження свідчать, що слони мають здатність використовувати індивідуальні імена для спілкування одне з одним. Це робить їх одними з перших нелюдських створінь, які винаходять імена для своїх родичів.
Ймовірно, найбільший в історії Нової Зеландії протест на підтримку прав маорі відбувся після мирної ходи, яка протягом дев’яти днів йшла через усю країну до столиці Веллінгтона.
Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки виявило ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн у декларації голови Харківської обласної ради за 2022 рік.
Результати нового дослідження засвідчили, що жарти, згенеровані штучним інтелектом, викликають більше сміху, ніж ті, які створюють люди.
За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів. Внаслідок обстрілів та лісових пожеж в атмосферу додатково потрапили 180 млн тонн діоксиду вуглецю, повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук під час Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) в Баку.
Іран проігнорував міжнародні вимоги обмежити свою ядерну програму, збільшивши запаси урану, збагаченого до 60%. AP пояснює, що такий уран можна легко збагатити до 90% і отримати один із компонентів ядерної зброї.