Мелодії у сучасних піснях стають дедалі простішими – дослідження

Джерело: The Guardian

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Гамільтон та Пірс досліджували пісні з щорічної підбірки американського журналу Billboard. Вони обирали музику, що потрапила до п’ятірки найкращих пісень. Серед них, зокрема, “Heartbreak Hotel” Елвіса Преслі, “Hey Jude” гурту The Beatles, “Vogue” Мадонни, “Poker Face” Леді Гаги та “Irreplaceable” Бейонсе.

Далі вони розділили пісні за вісьмома характеристиками тону і ритму. Результати засвідчили, що середня складність мелодій з часом знизилася, а найбільші падіння відбулися у 1975 та 2000 роках.

За словами дослідників, перше падіння відбулося приблизно в той час, коли популярними стали “стадіонний рок” і диско, наступний – коли з’явився хіп-хоп. Ще одним можливим фактором стала поява цифрових аудіостанцій, які дозволяють “легко зациклювати фрагменти і фрази в піснях”.

При цьому вчені уточнили, що музика не стала “тупішою”, а зосередилась на інших технічних можливостях. Якщо раніше для створення пісні використовували декілька музичних інструментів та вокал, то зараз треки мають багато звукових шарів і текстур.

“Я думаю, що інші аспекти музики стають більш складними, а мелодії стають простішими, щоб компенсувати це”, – розповіла Гамільтон.

Водночас зміни в мелодіях не обов’язково демонструють повну картину. Аналіз свідчить, що в хіт-парадах, особливо з 2000 року, збільшилася щільність нот – тобто кількість нот, що співаються за секунду. Через це визначити складність пісні стало важче.

За словами команди, інші дослідження не виявили жодних ознак погіршення тембру чи гармонії музики за 50 років, починаючи з 1960 року.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.