Мера Нью-Йорка звинувачують у сексуальному домаганні, вчиненому у 1993 році

Джерело: Reuters

Експрацівниця транспортного управління Нью-Йорка подала позов проти мера міста Еріка Адамса, звинувачуючи його у сексуальному насильстві, скоєному у 1993 році.

За даними позивачки Лорни Біч-Матури, тоді вони разом працювали у бюро муніципальної транспортної поліції.

У позові мовиться, що звернулась до Адамса за порадою щодо роботи у ворожому офісному середовищі. Адамс, який тоді був транспортним офіцером, пообіцяв підвезти її додому і дорогою обгоріти це питання. В автомобілі, начебто, Адамс й напав на неї.

За твердженням позивачки, дорогою додому Адам відвіз її у затемнену ділянку та почав вимагати сексуальних послуг в обмін на свою допомогу.

Біч-Матура відмовила йому і висмикнула свою руку, коли Адамс силою поклав її на свої оголені геніталії. Після цього він начебто почав мастурбувати та еякулював на позивачку, а опісля відвіз до станції метро.

Лорна Біч-Матура стверджує, що довіряла Адамсу, оскільки тоді він був офіцером поліції та лідером Асоціації опікунів поліції Нью-Йорка, братської групи, яка виступає за рівність і справедливе ставлення до темношкірих працівників.

Позивачка також зауважила, що будучи адміністративною помічницею у міському транспортному бюро – яке зараз є частиною Департаменту поліції Нью-Йорка – вона неодноразово зіштовхувалась з сексуальними домаганнями, дискримінаціями та відмовою у просуванні по службі.

За словами Біч-Матури, Адамс також стояв за її подальшим переведенням в інший відділ, де вона втратила вислугу років і була змушена залишити роботу під час скорочення персоналу “у помсту за відмову від його сексуальних вимог”.

Позов було подано відповідно до закону Нью-Йорка про повнолітніх осіб, які пережили злочин, що дозволяє обвинуваченим подавати до суду за ймовірне давнє сексуальне насильство, навіть якщо термін давності минув.

Адамс категорично заперечив “ці обурливі звинувачення” у заяві через міських юристів.

У ній мовиться, що Адамс у 1993 році “був одним із найвідоміших публічних противників расизму в поліції Нью-Йорка, тому звинувачення в позові про те, що він мав будь-який вплив на підвищення цивільних службовців, є смішними”.

Президент Колумбії Густаво Петро заявив, що кокаїн не шкідливіший за віскі. Така позиція глави держави, безсумнівно, викличе хвилю коментарів у різних політичних сферах країни, особливо щодо боротьби з наркотиками урядом Петра, оскільки, що цікаво, політика адміністрації полягає у тиску на нелегальну економіку великих наркобаронів.

Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я через невдоволення методами боротьби організації з пандемією COVID-19.

Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.

Керівники Демократичної партії в Сенаті й Палаті представників Конгресу США розкритикували надмірні повноваження та можливості, якими наділив президент Трамп Департамент ефективності уряду (DOGE) на чолі з Ілоном Маском.