Меркель розкритикувала Фрідріха Мерца за голосування за підтримки АдН

Джерело: Bild

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступила з різкою критикою лідера ХДС Фрідріха Мерца після того, як його партія провела в Бундестазі резолюцію стосовно жорстких заходів у сфері міграції за підтримки голосів “Альтернативи для Німеччини”.

У своїй заяві Меркель назвала цей крок “помилкою” та зазначила, що 29 січня 2025 року вперше в історії Бундестагу “усвідомлено було створено коаліцію з голосами АдН”.

На її думку, боротьба зі злочинами, схожими до нападів у Магдебурзі та Ашаффенбурзі, має вестися “на основі чинного європейського законодавства” і за участю всіх демократичних партій, а не бути предметом політичних маневрів. Вона закликала до “стриманого тону та чесного діалогу”, який виключає будь-які союзи з радикальними силами.

Меркель також нагадала про виступ Мерця у Бундестазі минулого року, коли він заявив, що ХДС не повинен допускати голосувань, у яких більшість забезпечується голосами АдН, вказуючи на його колишню позицію проти співпраці з правими популістами.

29 січня більшість у Бундестазі проголосувала за радикальне посилення політики надання притулку в Німеччині.

Так, 348 депутатів Бундестагу проголосували “за”, 345 – “проти”. Хоча рішення ухвалене з мінімальним відривом, парламент підтримав перегляд політики надання притулку. Відповідний план запропонувала фракція Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС). Зокрема, він передбачає постійний прикордонний контроль, заборону на в’їзд для шукачів захисту та арешт іноземців, які підлягають депортації.

Окрім блоку ХДС/ХСС, ініціативу підтримали також Вільна демократична партія (FDP) та кілька незалежних депутатів. За пропозицію проголосувала й правопопулістська партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

Коаліція Соціал-демократичної партії (SPD) та “Зелених” не змогла заблокувати ініціативу. Це стало успіхом для кандидата в канцлери від ХДС/ХСС Фрідріха Мерца, якому вдалося переконати більшість парламентарів підтримати жорсткіші правила щодо надання притулку.

Згідно з даними опитувань, більшість населення також підтримує закриття кордонів Німеччини для нелегальних мігрантів.

Як зауважили, це голосування не має обов’язкової юридичної сили, одначе, воно показало, що ідею заборони нелегальної міграції підтримує більшість. Це може вплинути на вирішальне голосування у п’ятницю, 31 січня, коли Бундестаг розглядатиме вже юридично обов’язковий законопроєкт.

ХДС/ХСС прагне на законодавчому рівні обмежити потік мігрантів і спростити процедуру депортації. Після оголошення результатів голосування соціал-демократи (SPD) і “Зелені” різко розкритикували Мерца. Головний аргумент критиків – ініціатива ХДС/ХСС пройшла лише завдяки підтримці AfD. Зокрема у залі пролунали вигуки “ганьба”. Голова фракції SPD Рольф Мютценіх заявив, що ХДС/ХСС “відійшов від політичного центру”. Соціал-демократи зустріли його слова гучними оплесками.

Коли Мерц закликав SPD підтримати його законопроєкт у п’ятницю, у відповідь пролунали лише обурені вигуки.

Друга ініціатива ХДС/ХСС – про розширення повноважень сил безпеки – не знайшла підтримки в парламенті.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.