Мешканка Каліфорнії з’їла недосмажену рибу і «підхопила» бактеріальну інфекцію: їй ампутували всі кінцівки

Джерело: Independent

Лікарям довелося ампутувати усі кінцівки 40-річній жінці з Каліфорнії, в якої розвинулася бактеріальна інфекція, після того, як вона приготувала та з’їла рибу, куплену на ринку в Сан-Хосе.

За словами фахівців, тип інфекції, яка спричинила хворобу жінки, може стати більш поширеним із погіршенням кліматичних змін.

Згідно зі сторінкою GoFundMe, організованою подругою сім’ї Анною Мессіною, Лаура Барахас приготувала та з’їла рибу, а потім була ушпиталена більше ніж на місяць. Потім, 13 вересня, лікарям довелося видалити обидві руки та ноги, щоб врятувати її життя.

За даними WHNT News 19, Барахас купила і з’їла рибу тиляпію, після чого в неї почалися симптоми Vibrio vulnificus.

Як розповіли в Центрі контролю та профілактики захворювань США (CDC), у людей може розвинутися вібріонна інфекція після споживання сирих чи недостатньо оброблених морепродуктів чи устриць, або через відкриту рану.

1 вересня CDC опублікувало рекомендації щодо охорони здоров’я, попереджаючи громадськість про інфекції Vibrio, які пов’язані з теплими прибережними водами.

Раніше дослідження, оприлюднене в березні в журналі Scientific Reports, засвідчило, що через глобальне потепління найближчими роками може спостерігатися збільшення випадків цієї інфекції.

При цьому наголошується, що інфекції Vibrio vulnificus ,як правило, смертельні: близько 20 % людей, у яких вони розвиваються, помирають, інколи протягом двох днів після захворювання. Пацієнти з інфекцією іноді потребують інтенсивної терапії та ампутації. На додаток до ампутації, їм може також знадобитися видалення мертвих тканин.

Інфекції Vibrio можуть спричинити такі виснажливі симптоми, як спазми у шлунку, водянисту діарею, нудоту, лихоманку, блювання, озноб, низький кров’яний тиск і утворення пухирів на шкірі. Якщо рана була інфікована цими бактеріями, симптоми можуть також включати почервоніння, набряк, біль, жар, зміну кольору та виділення.

Інфекцію можна діагностувати, якщо бактерії Vibrio знайдено у зразку крові чи калу хворої людини або якщо їх знайдено в рані пацієнта.

Для уникнення контакту з бактеріями Vibrio, CDC рекомендує мити руки водою з милом після роботи з сирими молюсками та приготування устриць перед їх вживанням.

Незважаючи на те, що інфекція Vibrio може вразити будь-кого, певна група людей має більшу ймовірність розвитку важких ускладнень. Зокрема, це стосується осіб із захворюваннями печінки, раком, ВІЛ, діабетом або таласемією; які приймають ліки, через які організму важче боротися з мікробами; які приймають ліки для зниження кислотності шлунка; які нещодавно перенесли операцію на шлунку.

2 липня помер казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков. Він після замаху, скоєного у Києву, перебував у глибокій комі.

Станом на 08:00 у вівторок, 2 липня, протягом минулої доби по всій лінії фронту відбулось 189 бойових зіткнень.

Протягом доби, 1 липня, ЗС РФ зазнали втрат серед особового складу у кількості близько 1280 військових. За понад два роки великої війни втрати в живій силі російської армії наразі становлять 545 090 осіб.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибуде до Києва. У межах візиту він проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Як стверджують The Guardian та Financial Times, офіційних заяв про візит поки немає від жодної зі сторін.

Нідерланди дозволили експорт в Україну 24 винищувачів F-16 та семи авіадвигунів до них. Згідно з ліценцією від міністерки зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, перший літак має надійти “незабаром”.