Meta може втратити Instagram та WhatsApp через судовий позов щодо монополії на ринку
Джерело: Assosiated Press
Федеральна торгова комісія США подала в суд на технічного гіганта Meta зі звинуваченнями у монополізації ринку соцмереж. Якщо Комісія виграє суд, Meta може втратити Instagram та WhatsApp.
Як розповіли у виданні, торгова комісія подала позов проти Meta ще у 2020 році, під час першого терміну президента Дональда Трампа. У позові комісія заявила, що Meta купила Instagram і WhatsApp для “придушення конкуренції та встановлення незаконної монополії на ринку соціальних мереж”.
Facebook (перша назва компанії Meta) купив Instagram у 2012 році, а WhatsApp у 2014 році. Станом на 2025 рік Instagram приносить 50% прибутку компанії Meta від реклами.
Своєю чергою, компанія Meta відкинула звинувачення у “монополізації” ринку соцмереж, зауваживши, що Федеральна торгова комісія початково дозволила придбання Instagram та WhatsApp.
Згідно з повідомленням, Комісія має довести суду, що володіння компанією Meta такими соцмережами як Facebook, Instagram та WhatsApp справді звужує ринок у США. Якщо Комісії вдасться — суд змусить Meta продати активи Instagram та WhatsApp.
- Європейський Союз планує накласти мінімальні штрафи на технологічні компанії Apple і Meta Platforms відповідно до “Закону про цифрові ринки” (DMA), щоб уникнути загострення напруженості з президентом США Дональдом Трампом.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.