Meta може втратити Instagram та WhatsApp через судовий позов щодо монополії на ринку

Джерело: Assosiated Press

Федеральна торгова комісія США подала в суд на технічного гіганта Meta зі звинуваченнями у монополізації ринку соцмереж. Якщо Комісія виграє суд, Meta може втратити Instagram та WhatsApp.

Як розповіли у виданні, торгова комісія подала позов проти Meta ще у 2020 році, під час першого терміну президента Дональда Трампа. У позові комісія заявила, що Meta купила Instagram і WhatsApp для “придушення конкуренції та встановлення незаконної монополії на ринку соціальних мереж”.

Facebook (перша назва компанії Meta) купив Instagram у 2012 році, а WhatsApp у 2014 році. Станом на 2025 рік Instagram приносить 50% прибутку компанії Meta від реклами.

Своєю чергою, компанія Meta відкинула звинувачення у “монополізації” ринку соцмереж, зауваживши, що Федеральна торгова комісія початково дозволила придбання Instagram та WhatsApp.

Згідно з повідомленням, Комісія має довести суду, що володіння компанією Meta такими соцмережами як Facebook, Instagram та WhatsApp справді звужує ринок у США. Якщо Комісії вдасться — суд змусить Meta продати активи Instagram та WhatsApp.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.