Мета Росії знищити Україну «провалилася», війна триватиме ще кілька місяців – Блінкен
Джерело: CNN
23 липня Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що хоча Україна відвоювала половину території, яку Росія спочатку захопила під час вторгнення, Київ зіштовхнеться з “дуже важкою боротьбою” у подальшому звільненні своїх земель.
Блінкен в інтерв’ю CNN заявив, що Росія “вже програла війну” з Україною, враховуючи те, чого прагнули досягти Москва та президент РФ Володимир Путін.
Мета полягала в тому, щоб стерти Україну з карти, знищити її незалежність, суверенітет, включити у склад РФ. Це давно не вдалося, – наголосив він.
Блінкен визнав, що подальше повернення територій України у межах контрнаступу буде “дуже важкою боротьбою”. Одначе, він передбачив, що війна, яка нещодавно перевищила позначку в 500 днів, триватиме “кілька місяців”.
За його словами, поряд з допомогою, військовим обладнанням і навчанням, які Україна отримує від союзників, справа Києва є “вирішальним елементом”.
На відміну від росіян, українці борються за свою землю, за своє майбутнє, за свою країну, за свою свободу, – пояснив Блінкен.
Зауважимо, президент України Володимир Зеленський прогнозує, що незабаром контрнаступ почне “набирати обертів”, оскільки українські захисники розміновують території.
Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що залишається оптимістом щодо того, що Україна зможе просунутися у контрнаступі проти Росії. До таких висновків він дійшов, перевіривши розвіддані.
- Під час контрнаступу ЗСУ командування дозволяє українським військовим звільняти рідні міста від російської окупації – NYT.
- “Контрнаступ України далекий від провалу, але попереду багато боротьби” – Марк Міллі.
- Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.
- 18 липня голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі заявив, що український контрнаступ “далекий від провалу”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.