Microsoft має намір інвестувати майже 3 мільярди доларів у проєкти розвитку ШІ в Японії

Джерело: NHK

Американська технологічна компанія Microsoft планує вкласти 2,9 мільярда доларів у розвиток штучного інтелекту в Японії протягом наступних двох років, що стане найбільшими інвестиціями цієї компанії в країні. Цю інформацію оголосив президент Microsoft Бред Сміт під час зустрічі з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою під час його візиту до США.

Плани включають розширення об’єктів у містах Токіо та Осака для збільшення потужності центрів обробки даних, що є ключовим для генеративного штучного інтелекту. Також передбачається впровадження графічних процесорів та передових напівпровідників для штучного інтелекту.

Крім цього, Microsoft має намір створити дослідницьку базу в Токіо з метою підвищення продуктивності та розв’язання соціально-економічних проблем Японії за допомогою штучного інтелекту та робототехніки.

Компанія також планує активно залучати та навчати кваліфіковані кадри в галузі штучного інтелекту, забезпечуючи підготовку для 3 мільйонів постійних та тимчасових працівників протягом наступних трьох років. Крім того, Microsoft буде надавати програми підвищення кваліфікації в галузі штучного інтелекту для жінок та професійну підготовку для розробників в цій області.

Попередньо передбачається, що Microsoft підсилить співпрацю з урядом Японії в сфері кібербезпеки, включаючи обмін інформацією.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.