Міграція стане ключовим пунктом під час головування Угорщини в ЄС

Джерело: Віктор Орбан в інтерв’ю Morgenpost

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

Своєю чергою, Угорщина вже створила за межами країни центри з так званими “зовнішніми гарячими точками”, в яких розглядаються заяви про надання притулку.

Якщо мігранти хочуть приїхати до Угорщини, вони повинні спочатку звернутися до посольства Угорщини, наприклад, у столиці Сербії. Там вивчатимуться всі документи. Тільки якщо угорська влада дасть зелене світло, мігранти зможуть в’їхати , інакше ні, — пояснив Орбан.

Глава угорського уряду переконаний, що проблема міграції має бути вирішена.

Прем’єр-міністр Угорщини підкреслив, що головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року буде спрямоване на розв’язання проблеми міграції. У 2015 році він уже попереджав, що інші країни ЄС йдуть на “величезний ризик”, відкриваючи свої кордони для нелегальної міграції.

Через дев’ять років виявилося, що мої застереження були слушними.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Зауважимо, за перші п’ять місяців 2024 року федеральна поліція Німеччини зафіксувала 2215 мігрантів, які незаконно перетнули кордон, використовуючи так званий “білоруський маршрут”.

Тоді як за попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше проти показника за 2022 рік.

Раніше чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.