Мікропластик від шин авто і синтетичного одягу може бути пов’язаний із раком — дослідження

Джерело: The Washington Post

Мікропластик, який потрапляє у навколишнє середовище від шин автомобілів, синтетичного одягу та інших джерел, може бути небезпечним для здоров’я людини. Науковці виявили докази того, що мікропластик може бути пов’язаний із раком товстої кишки, раком легенів, а також із певними репродуктивними проблемами. Відомо, що частки мікропластику вже знаходили у плаценті, легенях, яєчках та інших органах.

У статті, опублікованій у журналі Environmental Science and Technology, дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вивчили вплив мікропластику на організм. Вони проаналізували десятки досліджень на мишах і людях, щоб оцінити ризики для травної, дихальної та репродуктивної систем.

Дослідження показали, що ці частинки можуть викликати хронічне запалення та окислювальний стрес — механізми, які асоціюються із раковими процесами. Хоча дослідження головним чином базуються на експериментах із мишами, вчені підозрюють, що мікропластик може відігравати роль у зростанні частоти таких хвороб, як рак товстої кишки та рак легенів серед некурців.

Втім, вивчення впливу мікропластику на здоров’я перебуває на ранньому етапі. Більшість досліджень використовують сферичні кульки, тоді як у природі переважають фрагменти, що утворюються під впливом сонця та вітру. Експерименти на мишах також проводяться з більшими дозами, ніж зазвичай потрапляє в організм людини.

Проблема мікропластику викликає занепокоєння вчених у світі, які закликають уряди розглядати пластик як потенційно шкідливий. Деякі країни вже запровадили закони для захисту споживачів від мікропластику в їжі, воді та повітрі.

Однак переговори про глобальну угоду, яка могла б обмежити виробництво пластику, зайшли в глухий кут. Зустріч у Пусані, Південна Корея, минулого місяця не принесла результатів. За словами науковців, поки немає рішучих дій, ризики, пов’язані з мікропластиком, лише зростатимуть.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.