Мікропластик від шин авто і синтетичного одягу може бути пов’язаний із раком — дослідження

Джерело: The Washington Post

Мікропластик, який потрапляє у навколишнє середовище від шин автомобілів, синтетичного одягу та інших джерел, може бути небезпечним для здоров’я людини. Науковці виявили докази того, що мікропластик може бути пов’язаний із раком товстої кишки, раком легенів, а також із певними репродуктивними проблемами. Відомо, що частки мікропластику вже знаходили у плаценті, легенях, яєчках та інших органах.

У статті, опублікованій у журналі Environmental Science and Technology, дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вивчили вплив мікропластику на організм. Вони проаналізували десятки досліджень на мишах і людях, щоб оцінити ризики для травної, дихальної та репродуктивної систем.

Дослідження показали, що ці частинки можуть викликати хронічне запалення та окислювальний стрес — механізми, які асоціюються із раковими процесами. Хоча дослідження головним чином базуються на експериментах із мишами, вчені підозрюють, що мікропластик може відігравати роль у зростанні частоти таких хвороб, як рак товстої кишки та рак легенів серед некурців.

Втім, вивчення впливу мікропластику на здоров’я перебуває на ранньому етапі. Більшість досліджень використовують сферичні кульки, тоді як у природі переважають фрагменти, що утворюються під впливом сонця та вітру. Експерименти на мишах також проводяться з більшими дозами, ніж зазвичай потрапляє в організм людини.

Проблема мікропластику викликає занепокоєння вчених у світі, які закликають уряди розглядати пластик як потенційно шкідливий. Деякі країни вже запровадили закони для захисту споживачів від мікропластику в їжі, воді та повітрі.

Однак переговори про глобальну угоду, яка могла б обмежити виробництво пластику, зайшли в глухий кут. Зустріч у Пусані, Південна Корея, минулого місяця не принесла результатів. За словами науковців, поки немає рішучих дій, ризики, пов’язані з мікропластиком, лише зростатимуть.

В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.

У ніч на 11 липня підрозділи Сил оборони України вразили Луховіцкій авіаційний завод ім. Вороніна, філіал літакобудівної корпорації “МіГ”.

Консервативне видання The New York Post, яке читає президент США Дональд Трамп, опублікувало матеріал про однорічного малюка, якого російські війська вбили ударом дрона на Херсонщині.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.