Мікропластик від шин авто і синтетичного одягу може бути пов’язаний із раком — дослідження

Джерело: The Washington Post

Мікропластик, який потрапляє у навколишнє середовище від шин автомобілів, синтетичного одягу та інших джерел, може бути небезпечним для здоров’я людини. Науковці виявили докази того, що мікропластик може бути пов’язаний із раком товстої кишки, раком легенів, а також із певними репродуктивними проблемами. Відомо, що частки мікропластику вже знаходили у плаценті, легенях, яєчках та інших органах.

У статті, опублікованій у журналі Environmental Science and Technology, дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вивчили вплив мікропластику на організм. Вони проаналізували десятки досліджень на мишах і людях, щоб оцінити ризики для травної, дихальної та репродуктивної систем.

Дослідження показали, що ці частинки можуть викликати хронічне запалення та окислювальний стрес — механізми, які асоціюються із раковими процесами. Хоча дослідження головним чином базуються на експериментах із мишами, вчені підозрюють, що мікропластик може відігравати роль у зростанні частоти таких хвороб, як рак товстої кишки та рак легенів серед некурців.

Втім, вивчення впливу мікропластику на здоров’я перебуває на ранньому етапі. Більшість досліджень використовують сферичні кульки, тоді як у природі переважають фрагменти, що утворюються під впливом сонця та вітру. Експерименти на мишах також проводяться з більшими дозами, ніж зазвичай потрапляє в організм людини.

Проблема мікропластику викликає занепокоєння вчених у світі, які закликають уряди розглядати пластик як потенційно шкідливий. Деякі країни вже запровадили закони для захисту споживачів від мікропластику в їжі, воді та повітрі.

Однак переговори про глобальну угоду, яка могла б обмежити виробництво пластику, зайшли в глухий кут. Зустріч у Пусані, Південна Корея, минулого місяця не принесла результатів. За словами науковців, поки немає рішучих дій, ризики, пов’язані з мікропластиком, лише зростатимуть.

Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.

У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.

За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.