Мільйони громадян в ЄС досі не можуть дозволити собі підключення до Інтернету

Джерело: Euronews

Сьогодні, 1 серпня, Євростат опублікував нові дані, які свідчать про те, що минулого року мільйони громадян ЄС не могли дозволити собі підключення до Інтернету.

Близько 2,4% із 450 мільйонів жителів Європейського Союзу не могли дозволити собі підключення до Інтернету у 2022 році.

Обнадійливим є те, що цей показник – на 0,3% нижчий, ніж у попередньому році. 

Частка населення, яке перебуває під загрозою бідності, та не може дозволити собі підключення до Інтернету, значно відрізняється в країнах ЄС. 

У Румунії у 2022 році кожен четвертий із тих, хто перебуває на межі бідності, не міг дозволити собі підключення до Інтернету, а в Болгарії (20,5%) та в Угорщині (16,5%) також зафіксовано високі частки. Найнижчі частки таких осіб зареєстровано в Данії та Фінляндії (обидві по 1,0%), за ними йдуть Кіпр і Люксембург (обидва по 1,5%).

Люди, яким загрожує бідність, – це ті, чий дохід нижчий за 60% від медіани по країні.

Результати показують, що доступ до Інтернету залишається проблемою для більш уразливих соціальних груп у ЄС, а доступність є основною перешкодою. 

Загалом у 2022 році частка домогосподарств ЄС, які мають доступ до Інтернету, зросла до 93% проти 72% у 2011 році.

Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.

Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.

Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.