Мінцифри: в Україні запустять Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Джерело: пресслужба міністерства цифрової трансформації України
Сьогодні, 3 листопада, уряд ухвалив постанову про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин, а саме собак та котів.
В реєстрі міститиметься інформація про кількість тварин в Україні, наявність вакцинації, дані ветеринарного паспорта та інформація про власника чи утримувача.
У міністерств зазначають, що створення цього реєстру призведе до зменшення кількості безпритульних тварин та наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів.
Також додають, що реєстрація тварин буде безоплатною та добровільною.
До того ж, реєстр передбачає інформування про загублених та знайдених тварин.
Зараз розробка реєстру ще триває. Проте після завершення технічної частини й тестування оголосять про повноцінний запуск проєкту, і домашнього улюбленця можна буде зареєструвати у приватній або державній ветеринарній клініці.
- Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що внаслідок повномасштабної агресії РФ понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано.
- У “Фельдман-ЕкоПарк”, що на Харківщині, повідомили про масове отруєння всіх тварин контактної зони для найменших: кроликів, морських свинок. Зазначається, що усі тварини загинули.
- У ніч на 24 вересня, близько опівночі, у Києві на Теремках невідомі підірвали притулок для тварин “Котобазу”, внаслідок чого постраждали близько 60 котів.
- 4 жовтня, у Всесвітній день захисту тварин, у Центрі порятунку диких тварин нагадали, як важливо бути гуманними. І закликали кожного вже зараз зробити свій внесок у трансформацію масового споживання.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…