Міненерго: частка АЕС в енергетичному балансі країни досягає 60%
Джерело: пресслужба Міненерго у середу, 7 серпня.
7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
Насправді сьогодні війна довела, що енергосистема тримається на атомній енергетиці. Комусь це подобається, комусь не подобається, але це є доконаний факт. Сьогодні ми можемо говорити, що до 60% електроенергії країни виробляється на АЕС. Навіть при окупованій Запорізькій атомній станції, – наголосив Галущенко.
Міністр також подякував атомникам за професіоналізм і самовіддану працю.
Україна має пишатися людьми, своїми висококваліфікованими працівниками Енергоатому, які вже не раз доводили, доводять і будуть доводити в майбутньому, що вони готові самовіддано працювати задля того, щоб втримати систему в складні для країни часи, задля того, щоб дати людям світло, задля того, щоб забезпечити енергобезпеку взагалі всієї держави, – резюмував глава відомства.
Ми повідомляли, що енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності АЕС використовуються повністю без зауважень.
Зауважимо, у липні Галущенко під час години запитань до уряду заявив, що ситуація в енергосистемі України покращиться “уже найближчим часом”.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Українці змушені будуть звикати до регулярних відключень світла через нестачу часу і коштів на відновлення енергосистеми. Цієї зими Україні дуже не вистачатиме електроенергії. Часу на встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих електростанцій або будівництво нових є дуже мало, грошей також не вистачає, повідомляє The Economist.
- Максим Тимченко, генеральний директор компанії ДТЕК, заявив, що у 2024 році було знищено 90% їхніх генеруючих потужностей. Атаки з боку Росії, починаючи з березня, спрямовані були на теплові, гідроелектростанції. Також вперше удар припав на сонячні електростанції.
Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.
РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
У Запоріжжі вкотре зросла кількість жертв ракетного удару Росії по місту вдень 10 грудня.
Триває 1023-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 758 тисяч осіб.
Уночі 12 грудня безпілотники атакували Росію, зокрема столицю Чеченської республіки місто Грозний. Не обійшлось без наслідків.