Міненерго: Щодня без світла залишаються близько 400 тисяч споживачів через атаки РФ

Джерело: Міненерго

В Україні через російські обстріли щодня без електропостачання у середньому залишаються близько 400 тис. споживачів, повідомив в.о. міністра енергетики Артем Некрасов.

Через системні обстріли з боку РФ у середньому щодня без електропостачання залишаються близько 400 тисяч споживачів, переважно у прикордонних та прифронтових регіонах. Кількість знеструмлених абонентів змінюється залежно від інтенсивності ворожих ударів, – зазначив Некрасов.

Так, за його словами, ситуація в енергосистемі країни залишається складною через постійні атаки РФ на об’єкти енергетичної інфраструктури. Зокрема вночі ворог атакував Дніпропетровську область. Нині усі споживачі регіону заживлені.

Водночас тривають аварійно-відновлювальні роботи на Одещині, котра зазнала значних пошкоджень унаслідок масованих атак 13 і 14 грудня. Станом на ранок електропостачання очікують близько 32 тисяч абонентів.

Некрасов наголосив, що Росія продовжує атакувати електростанції, а також об’єкти передачі й розподілу електроенергії, що ускладнює та подовжує процес відновлення. Втім, він запевнив, що ремонтні роботи тривають безперервно, що дозволяє утримувати ситуацію в енергосистемі контрольованою.

Разом з тим, у регіонах, де застосовуються погодинні відключення, зберігається необхідність ощадливого енергоспоживання. У Міненерго закликали максимально обмежити використання потужних електроприладів та, за можливості, переносити енергомісткі процеси на нічні години після 23:00.

Окремо в.о. міністра нагадав, що за результатами перегляду переліків вдалося вивільнити щонайменше 800 МВт електричної потужності. Для цього зі списків критичної інфраструктури прибирали дві категорії: споживачі потужністю менш як 100 кВт, та обʼєкти, до яких була підключена низка інших споживачів, які для забезпечення справедливості розподілу електричної енергії підпадають під загальні обмеження. Їх переведуть на графіки відключень за загальним порядком.Як передбачається, це сприятиме скороченню тривалості графіків відключень для населення та промисловості.

Додамо, 16 жовтня голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко наголосив, що росіяни змінили тактику ударів по українській енергетичній інфраструктурі та намагаються поступово довести систему до знищення. Усі служби компанії працюють у посиленому режимі.

Зауважимо, днями росіяни атакували енергетичну інфраструктуру Чернігівської, Донецької, Дніпропетровської та Харківської областей. На пошкоджених об’єктах енергетичної інфраструктури тривають ремонтно-відновлювальні роботи.

Разом з тим, за минулий тиждень енергетики ДТЕК повернули електропостачання понад мільйону родин, які були без світла через ворожі обстріли енергетичної інфраструктури.

Найскладнішою залишається ситуація на Донеччині та Одещині. З 8 по 14 грудня на Донеччині відновили світло для 378 тисяч осель, ще понад 325 тисяч домівок заживили на Одещині після масованих атак. На Дніпропетровщині за цей же період енергетики ДТЕК повернули електрику більш ніж у 314 тисяч домівок, знеструмлених через обстріли та близькість до лінії фронту. Роботи з відновлення тривають.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.