Мінфін США: Угода з Україною неможлива без мирних переговорів

Джерело: Скотт Бессент в інтерв’ю CBS News

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон наразі не розглядає можливість підписання угоди з Україною щодо корисних копалин.

Він пояснив, що ключовою умовою для укладення економічної домовленості є прагнення українського керівництва до мирної угоди.

Ми повинні зрозуміти, чи хоче президент Зеленський продовжувати воювати. Який сенс у спірній економічній угоді, якщо він налаштований на продовження бойових дій? Президент Трамп прагне мирної угоди, – зазначив Бессент.

Водночас міністр наголосив, що потенційна угода між США та Україною не повинна зводитися лише до корисних копалин. За його словами, Дональд Трамп прагне створити глибший економічний зв’язок між двома народами, що також стане сигналом для глави РФ.

Зауважимо, спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань Росії та України, Кіт Келлог, порадив президенту України Володимиру Зеленському утриматися від зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті, оскільки вважав, що “відносини потребують зміцнення”, за словами джерела, знайомого з деталями переговорів.

Також за інформацією американського видання The New York Post, Келлог виступав проти підписання угоди щодо корисних копалин під час особистої зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Водночас керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наполягав на такому форматі.

Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні під час візиту до Києва минулого тижня закликав Володимира Зеленського підписати відкладену угоду з Вашингтоном щодо прав на видобуток корисних копалин. Однак керівник апарату Зеленського наполягав, щоб підписання відбулося в Овальному кабінеті в п’ятницю, що так і не сталося

Додамо, 2 березня радник з нацбезпеки США Майк Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.

Волц вкотре висловив “розчарування” позицією українського президента Володимира Зеленського під час зустрічі в Овальному кабінеті і тим, що угоду про українські копалини так і не підписали. Він пояснив, що “Зеленський має чітко зазначити, що готовий до миру”, додавши, що український глава має “спілкуватись із Вашингтоном та Росією, щоб зупинити цю війну”. Також радник висловив “розчарування” позицією України щодо угоди про корисні копалини, яка б “об’єднала наші економіки і змінила природу допомоги, щоб американські платники податків могли отримати відшкодування”.

Росіяни поцілили безпілотниками по багатоповерхівках в Харкові, внаслідок чого постраждали 17 осіб, серед них – діти.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.