Міністерка оборони Нідерландів відвідала позиції Сил оборони України на східному напрямку

Джерело: Міноборони

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен відвідала позиції оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” і бойових підрозділів Сил оборони на східному напрямку.

Делегація заслухала доповіді командирів про поточну ситуацію на лінії бойового зіткнення, ознайомилася із нагальними потребами військових на фронті та пріоритетами у постачанні озброєння та військової техніки.

Кайса Оллонгрен поспілкувалася із захисниками та захисницями східного напрямку. Разом із колегами вона відвідала місця влучань російських ракет і дронів у Дніпрі та поклала квіти на Алеї героїв.

“Знаково і цінно, що Кайса Оллонгрен знайшла час і відвідала наші підрозділи в ОСУВ “Хортиця” перед офіційними заходами і зустрічами делегацій у Києві. Це вкотре засвідчує чітку і ствердну позицію її як міністерки, та і Нідерландів як держави загалом, що наразі є ключовим, і на що будуть спрямовані наші спільні зусилля у боротьбі проти російського агресора. Дякую пані Кайсі та уряду Королівства Нідерланди за лідерство у підтримці та надзвичайну увагу до України”, – прокоментував заступник міністра оборони Юрій Джигир.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.