Міністр економіки Німеччини попередив Китай про економічні наслідки через підтримку Росії
Джерело: Bild
Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.
Ми б діяли по-іншому і, звичайно, не так жорстко, аналізуючи, де у нас є залежність від сировини та технічних товарів, якби не існувало цієї війни або підтримки в цій війні з боку Китаю щодо Росії, — заявив Габек, наголосивши, що розділити ці питання неможливо. — Наші відносини, наші прямі відносини вже зазнали негативного впливу.
У торговельній суперечці про тарифи на китайські електромобілі Габек закликав китайську сторону серйозно поставитися до висновків Комісії ЄС, яка звинувачує китайський уряд у несправедливому субсидуванні та погрожує запровадити підвищені тарифи для китайських електромобілів. У відповідь Китай оголосив про антидемпінгове розслідування щодо імпортованої з Євросоюзу продукції, зокрема свинини та субпродуктів.
Своєю чергою, Шаньцзе назвав дії Європи “неприйнятними”. Заявив, що у довгостроковій перспективі вони “зменшать добробут європейських споживачів і завдадуть шкоди розвитку європейської автомобільної промисловості”.
Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
Раніше постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.
Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.
Українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську – заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.
Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на найвищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшої взаємодії в межах міжнародних організацій.
Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому грунтуються двосторонні відносини України і Китаю.
- Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
- Офіційні особи США очікують, що наступного тижня заможні демократичні країни G7 надішлють нове жорстке попередження меншим китайським банкам через допомогу Росії в ухиленні від західних санкцій.
- Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
- Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що Китай може зіграти ключову роль у встановленні миру в Україні.
- Сполучені Штати та інші країни можуть вжити заходів проти китайських фірм і фінансових установ через підтримку КНР російської війни проти України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.