Міністр економіки Німеччини попередив Китай про економічні наслідки через підтримку Росії

Джерело: Bild

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.

Ми б діяли по-іншому і, звичайно, не так жорстко, аналізуючи, де у нас є залежність від сировини та технічних товарів, якби не існувало цієї війни або підтримки в цій війні з боку Китаю щодо Росії, — заявив Габек, наголосивши, що розділити ці питання неможливо. — Наші відносини, наші прямі відносини вже зазнали негативного впливу.

У торговельній суперечці про тарифи на китайські електромобілі Габек закликав китайську сторону серйозно поставитися до висновків Комісії ЄС, яка звинувачує китайський уряд у несправедливому субсидуванні та погрожує запровадити підвищені тарифи для китайських електромобілів. У відповідь Китай оголосив про антидемпінгове розслідування щодо імпортованої з Євросоюзу продукції, зокрема свинини та субпродуктів.

Своєю чергою, Шаньцзе назвав дії Європи “неприйнятними”. Заявив, що у довгостроковій перспективі вони “зменшать добробут європейських споживачів і завдадуть шкоди розвитку європейської автомобільної промисловості”.

Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.

Раніше постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.

Українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську – заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на найвищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшої взаємодії в межах міжнародних організацій.

Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому грунтуються двосторонні відносини України і Китаю.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.