Міністр оборони Польщі не виключив нападу з боку РФ
Джерело: Владислав Косиняк-Камиш в інтерв’ю газеті Super Express
Віце-прем’єр та міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш не виключив нападу Росії на країни НАТО, у разі, якщо Україна не зможе розбити війська РФ.
Я припускаю всі сценарії і абсолютно серйозно сприймаю найгірші з них, — заявив глава польського оборонного відомства. — Це не просто слова, кинуті на вітер. Я намагаюся їх ретельно зважувати.
Міністр заявив, що не можна звикати до війни, не можна забувати про неї. І додав, що ситуація дійсно дуже серйозна, і все більше країн це відчувають. Він повідомив, що у четвер віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Данії відвідав Польщу. Сторони підписали меморандум про тіснішу співпрацю. Наприклад, данці дарують Україні 19 винищувачів F-16, все більше країн залучаються до цієї допомоги, але вона має бути ще інтенсивнішою, наголосив Камиш. І пояснив, що це питання європейської безпеки.
За словами міністра, влада Польщі готується до різних варіантів розвитку подій, зокрема з урахуванням напруженої ситуації на Близькому Сході та Тихоокеанському регіоні, акцентуючи не лише на масштабних закупівлях, але й на індивідуальному екіпіруванні армійців.
Глава Міноборони Польщі також зазначив, що після приходу до влади новий уряд уклав контракти на постачання озброєнь та обладнання вартістю у понад 4 млрд євро.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Берлін знаходиться в зоні дії російських ракет, розміщених у Калінінграді й він вражений необережністю Німеччини.
Також європейські генерали також попереджали, що в Альянсу є лише три роки до можливого наступу сил російського глави Володимира Путіна проти військової інфраструктури Німеччини.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Бундесвер готується до збройного конфлікту проти Росії. Протистояння може розпочатися вже у 2024 році.
- У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі. Це проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
- У звіті Німецького товариства зовнішньої політики наголосили, що РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.