Мінні поля сповільнюють темпи українського контрнаступу – WP

Джерело: The Washington Post

Перед початком контрнаступу до України надійшло менше 15% від всього саперного та інженерного обладнання, на яке був запит до партнерів. Це уповільнює просування воїнів ЗСУ, оскільки території перед ворожими укріпленнями щільно заміновані.

За словами українських захисників, через тривалу підготовку до наступальних операцій російська ворожа армія виграла додатковий час і встигла щільно замінувати територію.

Території глибиною близько 5-16 км перед основними опорними пунктами росіян були щільно заміновані протитанковими і протипіхотними мінами і розтяжками. Як повідомляють армійці ЗС РФ, ці оборонні споруди успішно стримують український наступ.

Як наслідок, українським військовим довелося змінити стратегію. Замість того, щоб намагатися пройти за допомогою бойових машин піхоти і бойових танків, які західні партнери передали Україні для контрнаступу, підрозділи просуваються вперед пішки і повільно.

Зазначено, що встановлені ворогом міни виявили вразливість бронетранспортерів і танків. Зокрема, йдеться і про американські Bradley та німецькі танки Leopard, які називали ключовими для деокупації українських територій.

“Ці машини отримали позитивні відгуки від військових – навіть після підриву на мінах більшість людей, які перебували в них, виживають, отримавши лише незначні поранення – проте вони не змогли самостійно прорвати російську оборону”, – мовиться в матеріалі.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зауважив, що для розмінування Україна використовує передані США системи M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC). Проте “вони також знищуються, їх потрібно багато”.

За словами іншого українського посадовця, який погодився ні інтерв’ю на умовах анонімності, Україна отримала менше 15% від кількості саперного та інженерного обладнання, в тому числі MICLIC, яке просила в Заходу перед початком контрнаступу. При чому деяка частина цього обладнання була доставлена лише минулого тижня.

Водночас Міністр оборони України Олексій Резніков і Залужний розповіли, що вони поінформували своїх колег на Заході щодо нагальної потреби в більшій кількості систем розмінування. Йдеться, зокрема, про торпедні вибухові заряди “Бангалор”.

“Мінні поля – це одна з проблем, яка впливає на темпи наступу. Це проблема, яку ми бачимо. Чи можна було це питання розв’язати швидше? Можна. Як? Генерал Міллі знає. Інша справа, чи може він у цьому допомогти? Я не знаю”, – прокоментував Залужний.

Своєю чергою американські офіційні особи кажуть, що вони передали українській армії майже всі види обладнання, які вона просила перед початком контрнаступу.

Наголошено, що надати ту кількість обладнання, яку просить Київ, вдається не завжди. Штати працюють над тим, щоб у найближчому майбутньому поставити Україні не лише більше цих систем, але й зарядів, які вона використовує для підриву довгих рядів мін.

Також українські військові, що беруть участь у контрнаступі, розповіли, що через нестачу систем розмінування вони стали легшою мішенню для російських загарбників.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.