Міноборони активізує роботи із гуманітарного розмінування

Джерело: Міноборони України

Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.

За його інформацією, наразі додатково сформовано десять батальйонів та три роти розмінування. Також затверджено План гуманітарного розмінування деокупованих територій на 2024 рік, в якому визначені території і послідовність робіт.

Олександр Павлюк є координатором Національного органу з питань протимінної діяльності. Завданням інституції є координація заходів з гуманітарного розмінування на національному рівні.

Перший заступник міністра повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ групами розмінування уповноважених підрозділів вже очищено від вибухонебезпечних предметів:

  • 2 610 квадратних кілометрів територій;
  • понад 68 квадратних кілометрів акваторій;
  • 8 463 кілометрів автомобільних доріг;
  • 8 694 кілометрів ліній електропередач;
  • 3 087 кілометрів залізничних колій;
  • 650 кілометрів трубопроводів.

До заходів розмінування залучені п’ять операторів протимінної діяльності, ще десять проводять нетехнічне обстеження території. Разом це 216 груп та понад 1 300 фахівців.

Зокрема, для подальших робіт вже визначили та ідентифікували майже 26 тисяч гектарів територій, потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає необґрунтованою різку критику канцлера ФРН Олафа Шольца з боку президента України Володимира Зеленського.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.