Міноборони активізує роботи із гуманітарного розмінування
Джерело: Міноборони України
Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
За його інформацією, наразі додатково сформовано десять батальйонів та три роти розмінування. Також затверджено План гуманітарного розмінування деокупованих територій на 2024 рік, в якому визначені території і послідовність робіт.
Олександр Павлюк є координатором Національного органу з питань протимінної діяльності. Завданням інституції є координація заходів з гуманітарного розмінування на національному рівні.
Перший заступник міністра повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ групами розмінування уповноважених підрозділів вже очищено від вибухонебезпечних предметів:
- 2 610 квадратних кілометрів територій;
- понад 68 квадратних кілометрів акваторій;
- 8 463 кілометрів автомобільних доріг;
- 8 694 кілометрів ліній електропередач;
- 3 087 кілометрів залізничних колій;
- 650 кілометрів трубопроводів.
До заходів розмінування залучені п’ять операторів протимінної діяльності, ще десять проводять нетехнічне обстеження території. Разом це 216 груп та понад 1 300 фахівців.
Зокрема, для подальших робіт вже визначили та ідентифікували майже 26 тисяч гектарів територій, потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами.
- Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.
- Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування” заступникові міністра оборони України Юрію Джигиру під час його візиту до Вільнюса.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.