Міноборони дозволило списувати втрачене у бою військове майно за спрощеною процедурою

Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України дозволило списувати втрачене під час бойових дій військове майно за спрощеною процедурою – за два тижні замість шести місяців.
Для боротьби з бюрократією міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний наказ.
Відтепер не потрібно проводити окреме розслідування по кожній одиниці та отримувати погодження від вищого керівництва.
Наприклад, раніше на списання дрона йшло від одного місяця до пів року. Для цього потрібно було зібрати до 40 документів. Ухвалені зміни скоротять процедуру до 2-3 тижнів. Техніку вартістю до 1,5 мільйонів гривень зможуть списувати командири рот, батальйонів чи бригад.
Відповідно до наказу, командири можуть:
- списувати засоби ураження, витрачені у ході бойових дій, або на практичних стрільбах на підставі акта про списання, затвердженого командиром окремої роти, батальйону, бригади;
- списувати втрачені внаслідок бойових дій БпЛА вартістю до 1,5 млн грн без отримання погоджень від командування повітряних сил, сил логістики та Міноборони;
- розділяти, розбирати зразки військової техніки, пошкоджені при виконанні бойових завдань, або складові частин, які не використовуються, для відновлення, модернізації чи виготовлення іншої техніки;
- без проведення розслідування списувати за спрощеною процедурою дрони-камікадзе та інші безпілотники, перероблені для виконання завдань з ураження цілей.
Раніше для розслідування щодо списання БпЛА необхідно було зібрати 16-18 документів. Відтепер – для списання достатньо лише два: акт про проведення пуску у ході бойових дій та акт якісного технічного стану.
Завдяки спрощенню процедури та скороченню строків списання, командири оперативніше отримуватимуть інформацію про потребу у військовій техніці.
У відомстві нагадали, що раніше уряд ухвалив постанову “Про внесення змін до положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних силах”. Наказ став наступним кроком для прискорення розвитку БпЛА і зменшення бюрократії.
- Верховна Рада України спростила митне декларування військової техніки під час транскордонного переміщення.
- На засіданні 11 серпня уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.
- На сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція з проханням про звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на термінали супутникового інтернету Starlink, які ввозяться в Україну з інших держав.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.