Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки, – Юлія Свириденко

Джерело: Міністерство економіки України

На засіданні 11 серпня Уряд ухвалив рішення, що імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.

До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю додали комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку внесли компоненти до пілотованих літальних апаратів.

“Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню”, – сказала міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона додала, що існують обмеження на імпорт товарів, для яких передбачено подання звітності Україною до міжнародних організацій, а також на імпорт товарів, що можуть мати застосування в терористичних діях та їх обіг обмежено законодавством на території України. Таким чином, Україна виконує всі свої зобов’язання перед міжнародними партнерами належним чином.

Важливо зазначити, що раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру ввезення в Україну БПЛА та їх комплектуючих, засоби керування,  приладів нічного та телевізійного бачення, оптичні приціли для зброї, а також технології, пов’язані з розробленням, виробництвом та ремонтом виробів військового призначення тощо.

Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.

9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.

З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.

У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.