Міноборони і посольство США узгодили план спільних перевірок наданого партнерами озброєння

Джерело: Міноборони

Представники Посольства Сполучених Штатів Америки та Міністерства оборони України узгодили план спільних фізичних перевірок наданого американськими партнерами озброєння.

У документі детально описано, як саме відбуватиметься нагляд за американською технікою. Його розробили на виконання розширеного моніторингу кінцевого використання зброї.

Американську сторону на зустрічі представляли співробітники Відділу оборонного співробітництва посольства США та Генеральної інспекції Департаменту оборони США.

Українську делегацію очолив заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

“Окремі типи ракет, пускових установок, БпЛА та прилади нічного бачення, надані американськими партнерами, виготовлені із застосуванням чутливих технологій, тому потребують ретельного контролю та особливих умов зберігання. Тож за цими видами озброєння узгоджено порядок спільного моніторингу”, – наголосив Юрій Джигир.

Згідно з порядком, українські та американські інспектори перевірятимуть три основні позиції:

  • серійний номер
  • технічний стан
  • умови належного зберігання (безпека та охорона)

Також сторони встановили низку критеріїв, за яким фахівці надаватимуть висновки щодо умов передачі, захисту, зберігання та використання зброї.

Ціль такого моніторингу – забезпечення вимог американського уряду, встановлених для всіх держав-отримувачів такого озброєння.

Командні перевірки проводитимуть спеціально підготовлені американські та українські фахівці – вони триватимуть на регулярній основі протягом усього 2024 року.

Довідково. Концепцію самозвітування країни-партнера з кінцевого використання ініційовано та підписано Міністерством оборони 27 листопада 2023 року.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.