Міноборони Китаю заявило, що провело переговори з НАТО щодо України

Джерело: Sky News

В Міністерстві оборони Китаю заявили, що провели переговори з НАТО щодо України та інших питань глобальної безпеки. 

Сторони обмінялися думками щодо оборонних питань між Китаєм і НАТО, а також міжнародної та регіональної ситуації, йдеться в заяві міністерства. 

Це вже восьмий щорічний діалог військового штабу щодо політики безпеки між Китаєм і НАТО. 

У НАТО заявили, що зустріч охоплювала глобальні та регіональні ландшафти безпеки, “з наголосом на незаконному вторгненні Росії в Україну, безпеці на морі та питаннях, що становлять спільне занепокоєння”.

Обидві сторони погодилися з “цінністю продовження взаємодії”.

Минулого року блок заявив, що хоча Китай не є “супротивником”, але він кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям членів НАТО своїми “амбіціями та політикою примусу”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.