Китай застерігає Японію стосовно НАТО, закликаючи до «довіри в регіоні»

Джерело: Reuters

24 липня посольство Китаю в Японії заявило, що план розширення НАТО в Азійсько-Тихоокеанському регіоні “порушує правила ООН”.

У дипломатичному представництві КНР висловили сподівання, що Японія у своїй взаємодії з НАТО утримається від дій, які “підривають довіру між країнами регіону”.

Лідери Азійсько-тихоокеанського регіону можуть прагнути до більшої участі в альянсі, водночас наразі немає консенсусу відносно ролі, яку НАТО має відігравати в Тихому океані.

У той час, як Столтенберг та інші хотіли б, щоб НАТО відкрило офіс зв’язку в Японії, аби забезпечити стабільніший зв’язок зі своїми тихоокеанськими партнерами, президент Франції Емманюель Макрон виступає проти цього та вже повідомив генерального секретаря про опозицію Парижа. Французька позиція полягає в тому, що НАТО є північноамериканським і європейським альянсом, а не глобальним.

Зауважується, що військові дії проти сил США, дислокованих в Японії чи Південній Кореї, або навіть на тихоокеанській території США Гуам, не підпадають під повноваження НАТО щодо колективної самооборони. Водночас за межами НАТО її члени посилюють свою військову видимість у Тихому океані.

Нагадаємо, Пекін розкритикував текст спільного комюніке країн-членів НАТО з саміту у Вільнюсі, в якому йдеться, що Китайська Народна Республіка кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям Північноатлантичному альянсу.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.