Міноборони: На Мелітопольському та Бердянському напрямках триває наступ, на сході – важкі бої

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 13 липня ворог продовжував атакувати на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Українським армійцям вдалося стримати росіян, нині на напрямках тривають важкі бої.

За словами Маляр, попри потужний спротив ворога, на південному фланзі Бахмутського напрямку є просування. Тоді як на північному фланзі противник атакував, безрезультатно намагаючись повернути втрачені позиції.

Водночас на Мелітопольському та Бердянському напрямках триває наступальна операція.

На напрямках Новоданилівка, Балка Широка; Мала Токмачка, Новопокровка наші війська мали успіх і зараз закріплюються на досягнутих рубежах, – пояснили у Міноборони.

Маляр додала, що зараз російська армія переміщує підрозділи та застосовує всі наявні резерви.

Одначе, завдяки тому, що наші бійці щодня знищують ворожі склади техніки, кількість ворожих обстрілів дещо знизилась.

Раніше у Генштабі повідомили, що противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.