У Міноборони повідомили про просування українських військ на Бахмутському напрямку

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 12 липня Сили оборони України успішно стримували наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Ворогу не вдається просунутися, наразі тривають важкі бої.

На Бахмутському напрямку на південному фланзі довкола Бахмута ми сьогодні наступали. Є просування. Зараз наші оборонці закріплюються на зайнятих рубежах, – зазначила Маляр.

Окрім цього, Сили оборони України продовжили наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

За словами заступниці міністра, військові виконують чимало задач, спрямованих на ослаблення ворога та “відпрацювання ситуації до подальших дій”.

Та додала, що за минулі тижні українські армійці суттєво підірвали наступальні та оборонні спроможності ворога на півдні.

Зокрема Маляр пояснила, що через знищення великої кількості складів з боєприпасами, кількість ворожих обстрілів зараз знизилась.

Раніше у Генштабі повідомили, що противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 22 бойових зіткнення.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.